Firma Procyon otworzyła w Stadgardzie Szczecińskim halę produkcyjną. Firma planuje zwiększyć zatrudnienie do 100 osób. 

Zarząd Procyonu postanowił w 2011 roku o budowie fabryki w Stargardzie. Działania inwestycyjne dotychczas prowadzone były głównie w Skandynawii. Kilka lat temu inwestor zakupilł halę po byłym Przedsiębiorstwie Remontowo-Budowlanym (KPRB) przy ul. Podleśnej. Po przeprowadzeniu niezbędnych inwestycji, niedawno rozpoczęli produkcję domów ekologicznych.

Prezydent miasta Stargardu Szczecińskiego wraz ze współpracownikami udali się z wizytą do fabryki domów firmy Procyon. Prezydent zapoznał się z bogatą ofertą firmy, która specjalizuje się w budowie konstrukcji betonowych i prac inżynieryjnych. Są stałymi partnerami takich przedsiębiorstw jak NCC, Svevia, Skanska. Budowa domów ekologicznych to kolejna gałąź działalności, na którą się zdecydowali.

Na razie zatrudnienie w Procyonie znalazło 27 osób. Szefowie firmy zapowiadają już teraz, że załoga będzie się sukcesywnie powiększała do około 100 osób. Większość mają stanowić pracownicy wykwalifikowani w obróbce elementów drewnianych, konstrukcjach i wykończeniu budynków.