Skanska Property Poland rozpoczyna drugi etap inwestycji biurowej Green Horizon w Łodzi.

Całkowita powierzchnia najmu w tym kompleksie wyniesie 33 000 mkw., z czego na budynek B przypadnie 14 000 mkw.

Budowa pierwszej fazy Green Horizon rozpoczęła się w drugim kwartale 2011 roku, a jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2012 roku. Powierzchnia biurowa w budynku A została wynajęta w 97%. Firma Infosys BPO Poland, która zamierza się do niego wprowadzić w listopadzie tego roku, wynajęła w pierwszej fazie inwestycji w sumie ok. 15 000 mkw. Oprócz Infosys, umowę najmu powierzchni biurowej podpisano także z wykonawcą budynku, czyli firmą Skanska S.A. Oddanie do użytku budynku B przewidziane jest z kolei na drugi kwartał 2013 roku.

- Skanska wierzy w potencjał miast regionalnych, dlatego też podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu budowy drugiej fazy Green Horizon. Dzięki temu łódzkie firmy będą miały dostęp do nowoczesnej powierzchni biurowej, zaprojektowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz z wykorzystaniem innowacyjnych technologii – powiedział Marcin Łapiński, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

Green Horizon to pierwszy w Łodzi biurowiec, który będzie certyfikowany w systemie LEED. Obiekt, który powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, uzyskał już precertyfikację w systemie LEED na poziomie Gold. Podczas budowy i projektowania biurowca zastosowano najnowocześniejsze zielone rozwiązania, które nie tylko zminimalizują wpływ budynku na środowisko naturalne, ale też pozwolą najemcom ograniczyć koszty operacyjne budynku. Te innowacyjne, energooszczędne technologie zapewnią też użytkownikom komfortowe środowisko pracy dzięki odpowiednim systemom klimatyzacji i nawilżania, a także maksymalnemu dostępowi do światła dziennego.

Inwestycja zlokalizowana jest przy Rondzie Solidarności, u zbiegu ulic Pomorskiej i Gen. Palki, jednej z głównych arterii komunikacyjnych Łodzi.