- Jesteśmy w zaawansowanych negocjacjach z firmą Arkady, która ma przygotowany projekt centrum handlowego Alchemia. Inwestycja o 24,7 tys. mkw. powierzchni najmu ma zostać zbudowana w partnerstwie - mówi Jan Mroczka, prezes zarządu firmy Rank Progress.

Projekt realizowany w Lublinie przez Arkady spotkał się z zainteresowaniem giełdowej spółki z siedzibą w Legnicy. Kompleks Alchemia ma powstać w ścisłym centrum Lublina. Inwestycja bazuje na podziemnym parkingu na prawie tysiąc miejsc postojowych, uzupełnionej o część handlowo-usługową zlokalizowaną na Starym Mieście.  - Cieszymy się, że firma Rank Progress chce zostać partnerem naszego projektu, rozmowy są bliskie finalizacji - potwierdza Andrzej Wilczewski, prezes zarządu Arkady Sp. z o.o.

Rank Progress to jeden z liderów rynku nieruchomości komercyjnych.

Niezależnie od negocjacji z firmą Rank Progress, inwestor Alchemii przygotowuje się do odkupienia od miasta udziałów w nieruchomości przy Olejnej 8 i przekazania gminie swojej nieruchomości przy ul. Łęczyńskiej 56. Inwestor zadeklarował chęć nabycia tych udziałów, gdyż jest to niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę staromiejskiej części Alchemii. Kamienica przy Olejnej 8 jest również istotna z tego względu, że pod nią planowane jest przejście podziemne łączące część śródmiejską i staromiejską kompleksu.

Alchemia to kompleks handlowo-parkingowy, który będzie realizowany przez Arkady Sp. z o.o. w ścisłym centrum Lublina. Obiekt będzie składał się z dwóch części: śródmiejskiej (pomiędzy ulicami: Świętoduską, Lubartowską i Bajkowskiego) i staromiejskiej (w kwartale ulic Bramowa-Olejna-Szambelańska). W skład pierwszej z nich wchodzi podziemny parking na prawie 1000 miejsc postojowych oraz sklepy i gastronomia. W części staromiejskiej znajdą się punkty handlowe i usługowe. Obie części ma połączyć przejście podziemne pod ulicą Lubartowską. W Alchemii powierzchnia najmu zajmie ponad 24 tys. mkw.