Firma doradczo-audytorska PwC otwiera swoje biuro w Łodzi. W pierwszej kolejności powstanie zespół specjalizujący się w audycie i doradztwie prawno - podatkowym. PwC to przedstawiciel tzw. branżowej „wielkiej czwórki" (Deloitte, Ernst&Young, KPMG, PwC).

- Witamy w Łodzi. Dla miasta to sygnał, że wielkie doradcze marki doceniają nasz potencjał - mówiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Potwierdza to Piotr Wyszogrodzki, partner odpowiedzialny za nowe biuro. Zauważa, że o przewadze Łodzi jako nowej lokalizacji biura PwC zadecydowała pozycja miasta jako trzeciego co do wielkości ośrodka w Polsce.

- W mieście byliśmy obecni już od dłuższego czasu, gdyż wielu naszych klientów prowadzi biznes w tym regionie. Teraz - choć odległość od Warszawy nie jest duża - postanowiliśmy zainstalować się tu na stałe, ponieważ chcemy być bliżej firm, z którymi współpracujemy - dodaje.

W pierwszym etapie głównym zadaniem kilkunastoosobowego biura będzie wsparcie lokalnych przedsiębiorstw - zarówno dotychczasowych klientów PwC, jak i firm dopiero zainteresowanych rozpoczęciem współpracy. PwC będzie także blisko współpracować z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

- Z przyjemnością witamy markę rozpoznawalną na całym świecie. Obecnie mamy 10 tys. osób zatrudnionych w centrach obsługi i branży IT. Ten rok będzie kluczowy jeżeli chodzi o inwestycje ważne dla naszego miasta.- powiedział pierwszy wiceprezydent miasta Marek Cieślak.

Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC zauważa, że obecność firmy ma ułatwić ściąganie do Łodzi inwestorów.

- PwC przychodzi tam, gdzie jest biznes. Miasto ma obiecujący potencjał rozwojowy, który jeżeli zostanie umiejętnie wykorzystany, może otworzyć przed Łodzią nowe szanse - podkreśla Witold Orłowski.

PwC tworzy sieć firm działającą w 158 krajach. Zatrudnia blisko 169 tysięcy osób, zajmujących się audytem, doradztwem biznesowym, podatkowym i prawnym. Nazwa „PwC" odnosi się do firm wchodzących w skład sieci PricewaterhouseCoopers International Limited, z których każda stanowi odrębny i niezależny podmiot prawny. Poza Łodzią firma PwC posiada biura w: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.