Panattoni buduje kolejne centrum dystrybucyjne na Górnym Śląsku. Deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Sosnowiec II o planowanej powierzchni blisko 80 tys. m kw. Pierwszym najemcą kompleksu jest ROHLIG SUUS Logistics , dla którego wybudowany zostanie terminal przeładunkowy połączony z magazynem wysokiego składowania o łącznej powierzchni ok. 18 500 m kw. Dodatkowo, park będzie zawierać moduły typu Small Business Units. Pierwsze 50 tys. m kw. inwestycji oddane zostanie już jesienią br.

Górny Śląsk na językach – lokalizacja numer 1 roku 2018 nie traci notowań. Dowodem tego jest kolejna tegoroczna realizacja Panattoni Europe w regionie. Po zapowiedziach rozbudowy parku w Czeladzi, w lutym wystartowała budowa nowego centrum dystrybucyjnego – Panattoni Park Sosnowiec II. Obecnie realizowane jest 50 tys. m kw. z 80 tys. m kw. planowanych, a finalizacja tego etapu inwestycji planowana jest na jesień 2019 r. Tak jak wszystkie nowe centra dystrybucyjne dewelopera, również i to zostanie poddane certyfikacji metodą BREEAM.

– Śląsk to marka sama w sobie, która przyciąga przedsiębiorców doskonałą lokalizacją, rozbudowaną infrastrukturą i dostępem do wykwalifikowanej kadry. Panattoni od 11 lat docenia region, czego dowodem jest realizacja przez nas tylko w Sosnowcu blisko 0,5 mln m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i plan podwojenia jej w ciągu najbliższych 5 lat. – Cieszę się, że mogliśmy naszemu wieloletniemu najemcy, zagwarantować indywidualne rozwiązana w ramach parku i jednocześnie sprostać oczekiwaniom przedsiębiorstw, które potrzebują mniejszych modułów od zaraz. – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director Panattoni Europe

- Nasz wieloletni partner Panattoni Europe zapewnił nam elastyczne rozwiązania w zakresie zagospodarowania powierzchni, dzięki czemu obiekt powstaje według preferowanych przez nas parametrów. Nasz autorski układ siatki słupów pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni, poprzez odpowiednie rozmieszczenie regałów wysokiego składowania. 40% powierzchni jaką zajmiemy w Sosnowcu zostało przystosowane do pracy wózków systemowych. Planujemy również wprowadzenie nowych technologii, takich jak rękawice skanujące, które sprawdziły się już w innych naszych magazynach. – podkreśla Adam Galek, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics.