W styczniu 2015 r. rusza nowa inwestycja w NSG Group w Polsce, realizowana w zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie. Rozbudowa fabryki oraz dodatkowy park maszynowy zwiększą produkcję nowoczesnych szyb zespolonych i szkła hartowanego o 40 proc. Szkło ze Szczecina trafi na rynek polski i do krajów skandynawskich.

Japoński koncern NSG Group podjął decyzję o rozbudowie zakładu Pilkington IGP Oddział w Szczecinie i uruchomieniu nowej linii do produkcji szyb zespolonych. Rozpoczynająca się z początkiem roku 2015 inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy etap, realizowany w okresie od stycznia do sierpnia 2015 r., zakłada zwiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej o 4000 mkw. oraz instalację linii i parku maszynowego.

W drugim etapie, którego zakończenie przewidziano na grudzień 2015 r., działania koncentrować się będą na stabilizacji procesu produkcyjnego i osiągnięciu pełnej mocy produkcyjnej. Docelowo inwestycja zwiększy moce zakładu w zakresie wysokospecjalistycznych produktów, wytwarzanych na potrzeby rynku architektonicznego o 40 proc. Projekt utworzy 60 nowych miejsc pracy dla specjalistów i pracowników obsługi linii.

- Rosnące zainteresowanie produktami specjalnymi marki Pilkington w kraju i zagranicą potwierdza, że zaawansowanie technologiczne naszych rozwiązań i wiedza niezbędna w produkcji szkła o specjalnych właściwościach są wysoko cenione przez odbiorców. Inwestycja w Pilkington IGP Oddział w Szczecinie pozwoli zwiększyć produkcję wielokomorowych szyb zespolonych, w tym produktów energooszczędnych spełniających indywidualne potrzeby i umożliwi znaczne skrócenie terminów realizacji zamówień i szybkie dostawy do klientów – powiedział Krzysztof Granicki, prezes Pilkington IGP.

Pilkington IGP jest jednym z największych w Polsce producentów szyb zespolonych, szkła hartowanego, emaliowanego, z sitodrukiem, zajmującym się szeroko pojętym przetwórstwem szkła oraz jego dystrybucją. Uruchamiana rozbudowa to kolejny duży projekt inwestycyjny realizowany w szczecińskim oddziale spółki. Dostrzegając potencjał i zapotrzebowanie na szkło architektoniczne rynku skandynawskiego, zakład w ubiegłym roku zwiększył produkcję szkła hartowanego, wykorzystywanego w szybach zespolonych, dzięki zamontowaniu drugiego pieca hartowniczego. Uruchamiana obecnie inwestycja przełoży się na dalszy wzrost potencjału szczecińskiej fabryki, a specjalistyczne szkło marki Pilkington trafi na rynek krajowy, a także do Szwecji, Danii i Norwegii.