W zarządzanej przez KPT krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej będzie realizowanych 28 nowych projektów inwestycyjnych. Łączne nakłady inwestycyjne zadeklarowane przez firmy w ramach wydanych przez zarząd KPT zezwoleń, wyniosą 1 mld 47 milionów zł. Powstanie także 1408 nowych miejsc pracy.

Na inwestycje w strefie zdecydowały się 22 polskie firm oraz 6 zagranicznych. 10 z nich to małe firmy, 15 duże, 3 średnie. 14 projektów to reinwestycje, pozostałe to  pierwsze inwestycje w krakowskiej sse. Doskonałe wyniki strefy w 2016 r. stały się możliwe m.in. dzięki powiększeniu obszaru strefy o 159 hektarów.

Tegoroczne sukcesy KPT nie kończą się na działalności strefy. Jak wiadomo KPT prowadzi znacznie szerszą dzielność. Do ubiegłorocznych sukcesów spółki należy zaliczyć zagospodarowanie oddanego w 2015 r. do użytku budynku, w którym obecnie pracuje ponad 60 firm z sektora ICT. Siedziba KPT stała się ikoną nowoczesnej architektury Krakowa, wygrywając m.in. plebiscyt Dziennika Polskiego na w kategorii budynki komercyjne 2016.