Pod Łodzią powstaje fabryka dla Sealed Air

  • 5 listopada 2019
  • TerenyInwestycyjne.info

Panattoni Business Center Łódź III

Na potrzeby inwestycji dla Sealed Air przebudowane zostanie 12 000 m kw. istniejącej powierzchni w ramach Panattoni Business Center Łódź III.

Na wynajętej powierzchni stworzona zostanie fabryka opakowań technicznych na bazie pianek PE przeznaczonych do zabezpieczania wrażliwych produktów podczas ich transportu. W obiekcie zastosowany zostanie szereg zmian. Powierzchnia zostanie podzielona na strefy – magazynową I produkcyjną. W celu osiągnięcia 12,5 proc. naturalnego doświetlenia nastąpi wzmocnienie konstrukcji dachu, na którym zostaną zamontowane świetliki. Dodatkowo zostaną dodane instalacje m.in. sprężone powietrze, dodatkowa wentylacja oraz zwiększona moc prądu. Realizowana powierzchnia dla Sealed Air obejmie trzy strefy – produkcyjną, konfekcyjną i magazynową, które łącznie zajmą ok 11 500 m kw. – oraz socjalno-biurową, która zmieści się na 536 m kw. Panattoni Europe ukończy skomplikowany proces przebudowy w bardzo krótkim czasie. Kontrakt między deweloperem a Sealed Air został podpisany w kwietniu br., a już w listopadzie ruszy produkcja.

– Stworzenie fabryki dla firmy Sealed Air pokazuje stopień zaawansowania parków logistycznych tworzonych przez Panattoni Europe. Istniejące moduły mogą zostać szybko i sprawnie dostosowane do zróżnicowanych działalności przedsiębiorstw zarówno produkcyjnych, magazynowych, jak i logistycznych. – mówi Magda Kilijańska Senior Development Manager z Panattoni Europe. – Bliskość dwóch międzynarodowych autostrad, dwie godziny drogi do stolicy Polski, to wszystko przyciąga naszych klientów. W mieście oraz jego okolicach wybudowaliśmy już 711 000 m kw. powierzchni, a nasza największa inwestycja Central European Logistics Hub docelowo ma zająć 600 000 m kw. Sieć obiektów produkcyjnych takich jak fabryka Sealed Air sprawia, że Łódź odzyskuje swój dawny przemysłowy charakter. – dodaje Kilijańska.

Doskonała lokalizacja była kluczowa dla Sealed Air w podjęciu decyzji budowy nowej fabryki. Położenie przy ul. Niciarnianej stwarza ogromny potencjał zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. Usytuowanie inwestycji 3,5 km od centrum Łodzi pozwoli przyszłym pracownikom na wygodny dojazd do obiektu komunikacją miejską – zarówno tramwajem, jak i autobusem, który zatrzymuje się przed samym budynkiem. Ponadto lokalizacja pozwala na sprawny transport towarów w całej Europie. Zaledwie 5 km od parku przebiega autostrada A1, leżąca w VI transeuropejskim korytarzu transportowym. Droga łączy północną granicę Polski z południową. Dodatkowo 18 km od fabryki przebiega autostrada A2, która połączy ją z najważniejszymi ośrodkami logistycznymi w Polsce – Poznaniem i Warszawą – oraz w Europie – z Berlinem. 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów