Cresa z nowym prezesem

  • 3 sierpnia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Greg Schementi, prezesem firmy Cresa (fot. Cresa)

Cresa, firma z obszaru nieruchomości komercyjnych świadcząca usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców, ogłosiła, że Greg Schementi, lider na rynku reprezentacji najemców, posiadający wieloletnie doświadczenie w branży, dołączy do kierownictwa spółki w lipcu 2022 r., obejmując stanowisko prezesa.

– Greg jest liderem transformacji i jednym z najlepszych profesjonalistów w zakresie reprezentacji najemców. Będzie stanowić dla firmy doskonałe wsparcie w jej dalszym rozwoju i zapewni przygotowanie naszego zespołu i biur do optymalnej obsługi klientów i odnoszenia sukcesów. – powiedział Tod Lickerman, Dyrektor Generalny firmy Cresa. – Działalność na rynku nieruchomości ulega ciągłym zmianom, a zadaniem Grega będzie wykorzystanie dotychczasowych doświadczeń firmy, aby zapewnić płynne przejście do kolejnego etapu jej rozwoju. – dodaje Lickerman.

Greg Schementi zacznie pełnić swoje obowiązki w firmie Cresa w lipcu 2022 r. po wygaśnięciu pewnych ograniczeń dotyczących zatrudnienia. Thomas Birnbach, Wiceprzewodniczący Rady Dyrektorów Cresa i p.o. Prezesa, będzie sprawował nadzór strategiczny nad biurami firmy do czasu objęcia stanowiska przez Grega Schementi. Następnie będzie z nim ściśle współpracował, przekazując mu swoje obowiązki. 

Na wcześniej zajmowanym stanowisku Prezesa ds. reprezentacji najemców w Ameryce Północnej i Południowej w firmie Cushman & Wakefield Greg Schementi odpowiadał za usługi w zakresie reprezentacji najemców i nadzorował działalność w zakresie doradztwa strategicznego, zachęt biznesowych i międzynarodowego biura wsparcia. 

Greg Schementi sprawował kierownictwo nad działem zarządzania portfelem w Ameryce Północnej i Południowej w firmie Cushman & Wakefield, skupiając się na tworzeniu rozwiązań i projektach związanych z obsługą klienta adresowanych do najemców powierzchni biurowych i przemysłowych. Wcześniej był odpowiedzialny za doradztwo na rzecz najemców i funkcje rozwoju biznesu w przedsiębiorstwach Equis, UGL i DTZ, poprzednikach Cushman & Wakefield.

Greg Schementi posiada doświadczenie w zakresie tworzenia kompleksowych rozwiązań dotyczących nieruchomości dla przedsiębiorstw i instytucji państwowych, w tym w zakresie strategii zarządzania portfelem, zarządzania transakcjami, zarządzania projektami, administracji danych i zarządzania obiektami. Swoją karierę rozpoczął jako doradca, realizując zlecenia w obszarze łańcucha dostaw, obejmujące m.in. modelowanie sieci, projektowanie obiektów, gospodarkę magazynową i planowanie produkcji.

Greg Schementi jest aktywnym członkiem CoreNet Global. Uzyskał tytuł MBA w dziedzinie Statystyki i Zarządzania Operacyjnego na Uniwersytecie Południowej Kalifornii oraz tytuł BS w zakresie Finansów na Villanova University. Mieszka w Chicago.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów