Zrealizowano już ponad 50 proc. prac na budowie nowego salonu Agata Meble w Lublinie. Otwarcie planowane jest w październiku 2015 roku.

Nowy salon sieci Agata Meble w Lublinie powstaje przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z Al. Kraśnicką w przestrzeni należącej do dużego Parku Handlowego.

- Obecnie zrealizowaliśmy już ponad 50 proc. prac, co oznacza, że budowa postępuje zgodnie z przyjętym harmonogramem. Otwarcie sklepu planujemy w październiku 2015 roku. Obiekt w Lublinie będzie jednym z największych salonów w całej sieci Agata Meble – informuje Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny w Agata Meble.

W budowie salonu Agata Meble w Lublinie zakończono już pracę nad konstrukcją nośną budynku, wykonano roboty murowe oraz instalację podposadzkową sanitarną. Gotowa jest także warstwa nośna dachu. Ukończono również odwodnienie dachu. Obecnie trwają intensywne prace nad montażem elewacji w systemie lekkie obudowy. Postępy w budowie widoczne są też wewnątrz obiektu – przystąpiono do wykonania wentylacji, klimatyzacji, instalacji hydrantowej i tryskaczowej. Niedługo postanie posadzka na gruncie.

Salon Agata Meble w Lublinie będzie jednym z największych sklepów tej sieci i jednocześnie największym sklepem meblowym w regionie. Jego powierzchnia zabudowy wyniesie ponad 9 tys. mkw. Zaś cały obszar  inwestycji -  ponad 15 tys. mkw. Przy obiekcie zaplanowano także zorganizowanie 261 miejsc parkingowych. Inwestycja budowana jest od podstaw według autorskiego konceptu Agata Meble.