O tej inwestycji mówi się już dawna. Ericpol, największa łódzka firma IT, inwestuje w biurowiec na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jego budową zajmie się Strabag. 

Strabag wybuduje czterokondygnacyjny biurowiec o powierzchni całkowitej netto ponad 10,5 tys. mkw, z pełną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenów zielonych. Bryła budynku przypominająca kształtem nieregularną literę H składać się będzie z dwóch skrzydeł połączonych ze sobą przeszklonym lobby. W obu skrzydłach powstaną nowoczesne pomieszczenia biurowe, konferencyjne i socjalne dla 800 osób, a na poziomie -1 garaż dla 90 pojazdów.

Biurowiec zlokalizowany będzie na ponad 3 hektarowej działce u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego w Łodzi. Historycznie teren należał do dawnego ogrodu pałacowego Scheiblera, a następnie do Basenu Olimpia. Do dzisiaj znajdują się tu pomniki przyrody objęte ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Nowy budynek zostanie wkomponowany w otaczającą go zieleń i będzie funkcjonował w oparciu o przyjazne środowisku, nowoczesne rozwiązania technologiczne w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania energii, m.in. system automatyki budynkowej (BMS), system aktywnych stropów oraz czujniki pogodowe do sterowania rolet zewnętrznych.

Budowa biurowca powinna zakończyć się w ciągu niecałego 1,5 roku. O inwestycji pisaliśmy na początku czerwca, a o przyznanym pozwoleniu rok temu.