Nietypowo, bo w środę, rozpoczęła się kolejna edycja targów Expo Real w Monachium. Od kilkunastu lat Miasto Kraków prezentuje swoją ofertę na tej jednej z największych imprez targowych Europy.

Tak jak w roku 2016, powierzchnia wraz z usługami pakietowymi, finansowana jest ze środków unijnych (MRPO 2014-2020), w ramach projektu "Growing Internationally-Kraków's Economy on the Rise".

Celem obecności Krakowa na targach jest zaprezentowanie potencjału inwestycyjnego miasta, z jednoczesnym podkreśleniem takich atutów jak wysoka jakość życia, realizowane przedsięwzięcia typu smart czy ulepszanie terenów zielonych i rekreacyjnych. Krakowska sztuka rozwoju to bowiem coś więcej niż tylko czynniki ekonomiczne, to przede wszystkim ludzie ambitni, odważni, wykształceni - to oni są największą siłą napędową krakowskiej gospodarki.

Miejska oferta dostępna jest zarówno w wersji analogowej, jak i elektronicznej, w nowoczesnej, dedykowanej aplikacji działającej w ramach narzędzia Infokiosk, również współfinansowanego z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W miejskim katalogu znalazło się 12 nieruchomości z przeznaczeniem pod zabudowę usługową, mieszkaniową wielorodzinną oraz usługi kulturalne i sportowe.

Miasto promuje również wielkie projekty strategiczne: Kraków Airport, Kraków Nowa Huta Przyszłości oraz Kraków-Nowe Miasto, których realizacja oddziaływać będzie na całą Małopolskę.