Blisko 200 osób znalazło zatrudnienie przy produkcji mebli i elementów meblowych w firmie Borne Furniture. Choć fabryka działa przy ul. Złotego Smoka w Gorzowie już od kilku miesięcy, to dopiero 11 czerwca odbyło się jej oficjalne otwarcie.

Spółka Borne Furniture została założona w Polsce 1998 roku, lecz działalność rozpoczęła dopiero dwa lata później w Barlinku. Fabryka w Gorzowie powstała w sierpniu 2013 roku.

- W Barlinku nie mieliśmy już możliwości dalszej rozbudowy. Wybraliśmy podstrefę gorzowską ze względu na położenie terenu i dostępność działek - wyjaśnił Marek Krowicki, członek zarządu Borne Furniture.

Borne Furniture mieści się na działce o powierzchni sześciu hektarów przy ul. Złotego Smoka, tuż za Faurecią. Fabrykę można podzielić na trzy obszary: teren magazynów surowców, linie produkcyjne i magazyn wyrobów gotowych.

- Za pomocą innowacyjnej i zaawansowanej technologii produkowane są u nas meble i elementy meblowe na bazie płyty komórkowej. Jest to produkt bardzo estetyczny, łatwy w utrzymaniu i pozwala zaoszczędzić wiele surowców naturalnych - dodał Marek Krowicki.

Jest to już następny zakład, który powstał w gorzowskiej podstrefie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

- Jest to kolejna firma, która rozpoczęła produkcję w naszym mieście. W gorzowskiej podstrefie mamy już tylko dwie niezabudowane nieruchomości, które także zostały sprzedane. Dzięki temu mamy taką sytuację w Gorzowie, że już blisko sześć tysięcy mieszkańców pracuje w branży przemysłowej - poinformował prezydent Tadeusz Jędrzejczak

Głównym odbiorcom produktów z gorzowskiej fabryki Borne Furniture są sklepy IKEA na całym świecie. Średnia pensja pracowników w Borne Furniture wynosi około trzy tysiące zł brutto.