Park Handlowy Family Point w Głogowie został już skomercjalizowany w ponad 75 procentach. Inwestor,  Family Point, planuje ukończyć budowę obiektu w lutym 2013 roku. 

Generalny wykonawca inwestycji, firma Skanska, realizuje budowę zgodnie z przyjętym harmonogramem. Struktura budynku zostanie ukończona w listopadzie, do końca  stycznia 2013 roku prowadzone będą prace wykończeniowe. Zakupy w Parku Handlowym FamilyPoint mieszkańcy Głogowa będą mogli zrobić  już w lutym 2013 roku. Nowoczesny obiekt o powierzchni najmu 4 600 metrów kwadratowych powstaje w południowej części miasta,  przy ulicy Księcia Poniatowskiego w Ruszowicach. W bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Głogów znajduje się Media Markt oraz Castorama, które tworzą obecnie największą aglomerację handlową w mieście.

Inwestorem projektu Family Point jest deweloperska firma Tradeland z siedzibą w Wiedniu i Warszawie, założoną przez czterech austriackich profesjonalistów z branży nieruchomości. Tradeland zamierza w ciągu najbliższych kilku lat wybudować około 30 obiektów handlowych pod tym szyldem.

Powierzchnia najmu większości parków handlowych FamilyPoint będzie oscylowała pomiędzy 5 -12 tys. metrów kwadratowych. Lokalizacja kilku kolejnych projektów jest już zatwierdzona i firma zaczyna j komercjalizować. Pierwszy  obiekt pod szyldem Family Point z sukcesem został otwarty we Wrocławiu w marcu 2009 roku. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Ozone Studio Architektoniczne z Wrocławia.

Komercjalizacja Parku Handlowego FamilyPoint w Głogowie jest mocno zaawansowana i osiągnęła już 75 procent. Do wynajęcia pozostało jeszcze kilka wolnych lokali. Prowadzone są intensywne rozmowy na wolne lokale z operatorami sklepów odzieżowych, obuwniczych, artykułów dla dzieci i punktami usługowymi. Wśród najemców znajdą się sklepy takich marek jak Avans, Rossmann, Martessport czy Ketlon Centrum Chińskie.