Od wczoraj mieszkańcy Lublina mogą  korzystać z oferty sklepu-składu budowlano-remontowego sieci Bricoman. To już drugi sklep-skład tej sieci w woj. lubelskim – pierwszy otwarto w Białej Podlasce w 2011 r.

10 września sieć Bricoman otworzyła swój ósmy w Polsce, a drugi na Lubelszczyźnie, sklep-skład budowlano-remontowy. Jest on zlokalizowany w Lublinie, przy jednej
z głównych arterii komunikacyjnych miasta – al. Kraśnickiej 128, z dobrym dojazdem również od ulicy Jana Pawła II.  Materiały niezbędne do budowy, remontu czy wykończenia znajdą w nim fachowcy, jak również klienci indywidualni. Zatrudnienie w lubelskim Bricomanie znalazły 63 osoby, które zostały odpowiednio przygotowane i odbyły staż w Warszawie.

Nowy obiekt ma powierzchnię całkowitą 8,4 tys. mkw. – to największy sklep-skład sieci Bricoman. Do dyspozycji klientów przygotowano parking na 200 miejsc, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Bricoman w Lublinie został wyposażony w nowoczesne technologie i rozwiązania proekologiczne, m.in. w energooszczędne oświetlenie oraz systemy obniżające energochłonność budynku, w tym system odzysku energii cieplnej.

– Inwestycja w Lublinie jest wyjątkowa ze względu na swoją lokalizację – aleja Kraśnicka i ulice Gęsia oraz Jana Pawła II wyznaczają obszar, na którym powstaje ogromne centrum handlowe. Docelowo będzie 7 obiektów handlowo-usługowych w tym sąsiedztwie, a lubelski Bricoman to pierwszy taki sklep-skład naszej sieci znajdujący się w tak licznym gronie partnerów biznesowych. Cieszę się, że udaje nam się realizować strategię rozwoju zgodnie z planami i z sukcesem otwierać nasze obiekty w największych miastach Polski. Teraz  ofertę Bricomana chcemy zaproponować mieszkańcom Lublina. Towary w naszym sklepie-składzie są dostępne „od ręki” w dużych ilościach, a pośród szerokiego asortymentu każdy klient znajdzie to, czego szuka – mówi Arnaud Boule, dyrektor generalny Bricoman Polska.