Paul Blackman, International Director w Colliers International, będzie odpowiedzialny za utworzenie i kierowanie zespołem koordynującym prace w zakresie obsługi najemców z sektora outsourcingu w Europie Wschodniej.

Blackman posiada 17-letnie doświadczenie w dziedzinie obsługi najemców powierzchni biurowych, z czego 13 lat spędził w krajach Europy Wschodniej i byłego Związku Radzieckiego. Dotychczas osobiście sfinalizował lub nadzorował ponad 300 transakcji najmu biur w 12 krajach, które obejmowały łącznie ok. 575 000 mkw. powierzchni biurowych na kwotę blisko 2 miliardów USD. Blackman związany jest z Colliers od niemal 10 lat. W ciągu ostatnich 3 lat zajmował się obsługą najemców z sektora BPO na polskim rynku.

Realizując nowe zadanie, które polegać będzie na koordynowaniu pracy zespołów w biurach Colliers w regionie Europy Wschodniej, Blackman zamierza połączyć własne doświadczenie ze specjalistyczną wiedzą zespołów oraz znajomością specyfiki lokalnych rynków. Poza sektorem BPO zespół będzie się skupiał na najemcach z branży ITO (Information Technology Outsourcing) i SSC (Shared Service Centres) w regionie, w szczególności w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Słowacji, Bułgarii, Rumunii i krajach bałtyckich.

- Niezmiernie cieszę się z faktu, że region zyska nowy zespół oraz z tego, że nasze biura w Europie Wschodniej będą mogły czerpać z doświadczenia Paula i jego współpracowników. Nowy zespół jest kolejnym dowodem naszej mocnej pozycji i możliwości we wszystkich obszarach naszej działalności w Europie Wschodniej i z pewnością przyczyni się do realizacji naszego celu, jakim jest osiągnięcie pozycji lidera rynku - powiedział Hadley Dean, Partner Zarządzający w regionie Europy Wschodniej.

- Wciąż jesteśmy przekonani o potencjale, jaki Europa Wschodnia może zaoferować sektorowi outsourcingu i wierzymy, że będzie on stale wzrastał. Nowy zespół umożliwi klientom skorzystanie z kompleksowej oferty pozwalającej na obniżenie kosztów najmu nieruchomości na terenie każdego kraju Europy Wschodniej. Z dużym entuzjazmem podejmiemy pracę nad kolejnymi projektami, które wkrótce powiększą nasz dotychczasowy dorobek w dziedzinie BPO oraz wzbogacą nasze doświadczenie i pozwolą nam   obsługiwać naszych klientów na jeszcze wyższym poziomie. - dodał Paul Blackman, International Director.