Targi Expo Real 2020 w Monachium w nowym wydaniu

  • 17 czerwca 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. Messe München)

W tym roku EXPO REAL zaoferuje zarówno fizyczne, jak i wirtualne miejsca spotkań dla branży nieruchomości pod nowym szyldem EXPO REAL Hybrid Summit - Hybrid Conference for Property and Investment. Messe München opracowuje obecnie nowy format, który połączy to, co najlepsze z tradycyjnej konferencji w ICM – Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym z równoległą cyfrową platformą konferencyjną. Dwudniowy szczyt hybrydowy EXPO REAL odbędzie się w dniach 14 i 15 października 2020 r.

Decyzja o stworzeniu hybrydowego formatu dla EXPO REAL 2020 zapadła na ostatnim posiedzeniu Rady Doradczej EXPO REAL, której zadaniem było zajęcie się szczególnymi okolicznościami związanymi z pandemią Covid-19. Na spotkaniu pozytywnie przyjęto uwagi przedstawicieli branży, w tym Stadt München, Union Investment Real Estate GmbH, Deka Immobilien Investment GmbH, AENGEVELT Immobilien GmbH & Co. KG, Niemieckiej Rady Centrów Handlowych oraz dwóch wiodących niemieckich stowarzyszeń branży nieruchomości, ZIA i IVD, z których wszyscy zasygnalizowali pełne poparcie dla nowego formatu. Oprócz entuzjastycznego poparcia nowej idei, przedstawiciele branży wykorzystali to spotkanie, aby potwierdzić, że wszyscy wezmą udział w październiku. Oświadczyli jednogłośnie: „Musimy wysłać sygnał, że branża idzie naprzód”. Dla wszystkich ważne było na spotkaniu, że być może bardziej niż kiedykolwiek wcześniej EXPO REAL powinien nie tylko utrzymać swój wysoki profil na rynku nieruchomości, ale także wyznaczać kierunki na przyszłość.

Koncepcja trzech filarów EXPO REAL Hybrid Summit

Nowy Hybrid Summit zgromadzi czołowe postacie z całej branży nieruchomości. Innowacyjny format EXPO REAL 2020 opiera się na trzech głównych filarach: konferencjach na żywo dla uczestników na miejscu i odbiorców transmisji na żywo na całym świecie, indywidualnie rezerwowanych powierzchni dla wystawców, znanych jako Smart Spaces o powierzchni od 9 do 24 mkw., oraz specjalnych pokazów i przestrzeni wystawowych w określonych obszarach tematycznych, takich jak platforma startowa targów, EXPO REAL Innovation.

ICM - Internationales Congress Centre München udostępni 7 000 m2 powierzchni wystawienniczej, w tym 3500 mkw. powierzchni w sąsiedniej hali B0, oferując w ten sposób więcej niż wystarczającą ilość miejsca, aby zapewnić przestrzeganie obowiązujących zasad odległości fizycznej.

Messe München spodziewa się na miejscu około 5000 uczestników, choć nadal zależy to od najnowszych wytycznych władz lokalnych. Sesje konferencyjne transmitowane na żywo będą dostępne dla uczestników, którzy nie mogą być fizycznie obecni, umożliwiając im nie tylko udział w konferencjach w ramach globalnej wirtualnej publiczności, ale także wymianę informacji z mówcami i innymi uczestnikami. Planowane jest również zintegrowanie globalnych sieci, na przykład z międzynarodowymi partnerami EXPO REAL w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Francji, dołączając do dyskusji tematy dotyczące poszczególnych krajów za pośrednictwem platformy internetowej.

Program konferencji zostanie sfinalizowany w ciągu najbliższych kilku tygodni. Oczywiste jest jednak, że jednym z głównych tematów będą krótko-, średnio- i długoterminowe skutki pandemii koronawirusa: co oznacza pandemia dla rynków nieruchomości i inwestycji w Niemczech, w Europie i na świecie? W jaki sposób epidemia koronawirusa wpłynie na różne klasy aktywów w branży? Jak przemysł zareaguje na przyspieszony wskutek koronawirusa proces cyfrowej transformacji? EXPO REAL Hybrid Summit omówi i przedyskutuje te i wiele innych pytań i tematów.

EXPO REAL 2021

Przedstawiciele branży, którzy wzięli udział w ostatnim posiedzeniu Rady Doradczej EXPO REAL, również jednogłośnie zgodzili się, że doświadczenia uzyskane podczas tegorocznego Hybrid Summit EXPO REAL powinny zostać bezpośrednio wykorzystane w  EXPO REAL 2021. W końcu impuls do transformacji cyfrowej spowodowany przez koronawirusa będzie odczuwalny jeszcze długo po tym, jak sam wirus zostanie skutecznie przezwyciężony.

Inteligentne protokoły bezpieczeństwa i higieny pracy opracowane dla EXPO REAL przez zespół Messe München w ciągu ostatnich kilku tygodni i miesięcy zostaną przyjęte do nowego formatu hybrydowego.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów