Skwierzyna dozbraja park przemysłowy

  • 17 sierpnia 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

Regionalny Park Przemysłowy Skwierzyna (fot. UM Skwierzyna)

Burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy – Agnieszki Laszczak, podpisał umowę z przedstawicielem Wykonawcy – RENOMEX sp. z o.o. sp. jawna – Radosławem Kunsztowiczem na budowę drogi gminnej na terenie Regionalnego Parku Przemysłowego w Skwierzynie.

Wartość przewidzianych do wykonania prac to niespełna 750 tysięcy złotych.

Zadanie to jest jednym z elementów inwestycji realizowanej w ramach projektu pn. „Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w powiecie międzyrzeckim”, który Skwierzyna przeprowadza w partnerstwie z gminami Międzyrzecz oraz Przytoczna. Celem przedsięwzięcia jest uzbrojenie działek o łącznej powierzchni ponad 7 ha.

Gmina pozyskała dofinansowanie do projektu z dwóch źródeł: w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w łącznej kwocie ponad 5,1 mln zł. Wartość inwestycji to niespełna 7 mln zł. Droga powstanie jeszcze w tym roku.

Park Przemysłowy –  teren zabudowy usługowo-produkcyjnej

Powierzchnia parku przemysłowego to 9,66 ha - położony jest w południowej części Gminy przy ul. Międzyrzeckiej. Dzięki włączeniu go w obręb Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej potencjalni inwestorzy mogą liczyć na wiele ulg i udogodnień. Działki pod inwestycje podzielone zostały zgodnie z uchwałą rady Miejskiej i są własnością Gminy. Ich powierzchnie przeznaczone są m.in. pod zabudowę produkcyjną z dopuszczeniem usług, w tym wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

Dobra lokalizacja

Skwierzyna to miasto w województwie lubuskim, powiecie międzyrzeckim. Sąsiaduje z gminami: Przytoczna, Bledzew, Międzyrzecz. Gminę zamieszkuje ok. 13 tys. osób, w tym 10 tys. miasto Skwierzyna. W granicach administracyjnych znajduje się 7 sołectw.

Krzyżują się tu ważne szlaki komunikacyjne: drogi krajowe nr 24 - Poznań - Gorzów i międzynarodowe S3 Wrocław - Szczecin. Niedaleko stąd do przejść granicznych w Kostrzynie nad Odrą - 70 km, Słubicach - 80 km, Świecku - 90 km. Odległość zaledwie 150 km dzieli Skwierzynę od Berlina. Blisko stąd do stolic regionów: Gorzowa - 30 km, Zielonej Góry - 80 km, Poznania - 100 km, Szczecina - 130 km, czy Wrocławia - 250 km.

Inwestorzy, którzy zdecydują się podjąć działalność gospodarczą mogą liczyć ze strony samorządu na szeroko pojęte wsparcie i pomoc merytoryczną w zakresie udzielania pełnej informacji o:

- dostępnych terenach inwestycyjnych, działkach budowlanych itp.,
- możliwościach rozwoju biznesu na naszym terenie,
- możliwym wsparciu doświadczonych pracowników Urzędu Miejskiego w Skwierzynie w zakresie informacji o możliwości współfinansowaniu działań ze źródeł zewnętrznych.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów