Koszalin z dotacją na uzbrojenie terenów inwestycyjnych

  • 28 września 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Koszalinie

Dzięki otrzymanej dotacji w wysokości blisko 80 mln zł, Koszalin uzbroi tereny inwestycyjne w strefie ekonomicznej i połączy kluczowe drogi na tym obszarze.Inwestycja pozwoli m.in. na połączenie ul. Szczecińskiej z węzłem Dróg S6/S11 oraz ul. BoWiD i dalszy rozwój strefy przemysłowej Koszalina. Umowę na realizację przedsięwzięcia została podpisana z przedstawicielami firmy Budimex, panem Robertem Jastrzębskim i panem Łukaszem Janowskim w towarzystwie pana Pawła Szefernakera, Sekretarza Stanu w MSWiA.

Inwestycja będzie się składać z 3 etapów:

I – Odcinek od poprzedniej granicy Miasta do węzła „Koszalin-Zachód” w ciągu Drogi S11;
II – Odcinek od ul. Szczecińskiej (nowo budowane rondo) do ul. Bojowników o wolność i demokrację (rondo gen. Stefana Roweckiego „Grota”;
III – Rejon ulic: Szczecińskiej, Wołyńskiej i Lechickiej.

W ramach inwestycji wykonanych zostanie szereg prac takich jak:

  • Budowa jezdni, chodników i dróg rowerowych;
  • Wykonanie wiaduktu drogowego nad linią kolejową nr 402;
  • Budowa zatok autobusowych;
  • Budowa zbiorników retencyjnych, kanalizacji deszczowych oraz przepompowni wód deszczowych;
  • Budowa sieci wodociągowej;
  • Instalacja nowoczesnego oświetlenia.

– Podniesiemy w ten sposób jakość i bezpieczeństwo naszej infrastruktury komunikacyjnej na kolejny poziom. Łącząc węzeł Dróg S6 i S11 z ul. Szczecińską podkreślimy naszą rangę jednego z ważniejszych ośrodków tranzytowo-logistycznych w tej części kraju. – informują przedstawiciele Urzędu Miasta.

Wykonawcą prac jest firma BUDIMEX S.A., a termin ich realizacji to 26 miesięcy. Koszt inwestycji sięgnie 78 831 959,56 zł brutto (z czego jedynie 2% pochodzą z budżetu Gminy Miasta Koszalin).

"Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Koszalinie" - projekt współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w ramach 5. Edycji "Rozwój Stref Przemysłowych".

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów