KPT: 30 decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

  • 4 września 2023

(fot. KPT)

Krakowski Park Technologiczny wydał w tym roku już trzydzieści decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dziewięciu dużych inwestorów oraz 21 firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zainwestują w Małopolsce łącznie ponad 1,3 mld zł.

– W Krakowskim Parku Technologicznym pomagamy firmom każdej wielkości, ale szczególnie cieszy mnie fakt, że aż 21 z 30 decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji trafiło do firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Ulgi podatkowe pozwalają mniejszym firmom rozwijać skrzydła, inwestować w technologie i nowoczesne parki maszynowe, dzięki czemu stają się konkurencyjne nie tylko w naszym regionie, ale w całym kraju, a także na świecie. Sami też widzimy, jak te przedsięwzięcia przyczyniają się do długofalowego rozwoju gospodarczego oraz wzmocnienia pozycji regionu jako miejsca dobrego do inwestowania. – mówi Tadeusz Zaremba, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

Wśród ostatnich inwestorów, którzy dołączyli do programu Polska Strefa Inwestycji, jest zajmująca się obróbką metali spółka WIDPOL. Firma zamierza zainwestować 1 500 000 zł w zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego już zakładu w Andrychowie i usprawnienie procesu produkcyjnego, co przyczyni się także do wzrostu jej konkurencyjności. Przedsiębiorstwo nabędzie nowoczesne maszyny –  centra tokarskie, przecinarkę taśmową czy oprzyrządowanie do maszyn. Ponadto w ramach nowej inwestycji zakupi instalację OZE, która dostarczy energię dla zakładu.

Ecumaster to mała spółka z Modlnicy, która zajmuje się produkcją i sprzedażą sterowników i innych urządzeń elektronicznych do zwiększenia efektywności silników spalinowych na rynku tuningowym i sportów motorowych. Produkty Ecumaster są z powodzeniem wykorzystywane przez zespoły rywalizujące w różnych formach tych sportów, takich jak drifting, drag racing, rajdy i wyścigi na torze. Rozległa sieć dealerska firmy obejmuje wszystkie kraje europejskie, Stany Zjednoczone, Australię oraz Azję.

Jest to już druga decyzja o wsparciu tego przedsiębiorcy. Tym razem zainwestuje on 10 350 000 zł w budowę nowego budynku produkcyjnego wraz z powierzchnią biurową, w ramach którego powstaną linie produkcyjne i montażowe oraz stanowiska zarządzania, projektowe, programistyczne i specjalistyczne stanowiska montażowe.

– W naszej ocenie Polska Strefa Inwestycji stanowi niezwykle udany i korzystny program dla firm, które pragną inwestować w swój rozwój. Dzięki wsparciu obejmującemu zwolnienie z podatku dochodowego ryzyko finansowe związane z nowymi inwestycjami maleje, co dodatkowo napędza dynamikę naszego rozwoju. Udział w PSI umożliwia nam podejmowanie odważniejszych decyzji dotyczących nowych przedsięwzięć. Niezwykle ważna okazała się również pomoc merytoryczna Krakowskiego Parku Technologicznego, która umożliwiła nam sprawne przygotowanie i złożenie wniosku o wsparcie. Jesteśmy przekonani, że każda firma pragnąca inwestować w swój rozwój powinna rozważyć udział w Polskiej Strefie Inwestycji. – mówi Wojciech Biliński, członek zarządu ds. operacyjnych Ecumaster sp. z o.o..

Kolejną decyzję o wsparciu Krakowski Park Technologiczny wydał w ostatnich dniach firmie ANGRAF, która świadczy usługi związane z przemysłem metalurgicznym (produkcja proszku i mączki grafitowej oraz elementów grafitowych, takich jak wałki, kształtki, pręty, tuleje oraz cegły). Mikroprzedsiębiorca skorzysta z ulgi podatkowej, inwestując w budowę nowego zakładu produkcyjnego wraz z zapleczem biurowo-socjalnym oraz infrastrukturą techniczną w miejscowości Podegrodzie w powiecie nowosądeckim. Wszystko to pozwoli na rozszerzenie oferty produktowej oraz skrócenie czasu dostaw. Firma zadeklarowała poniesienie 8,95 mln zł nakładów inwestycyjnych.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów