Budynek Sterlinga Business Center (SBC) zlokalizowany w Łodzi otrzymał certyfikat BREEAM In-Use International w kategoriach „Building Management” oraz „Asset” na poziomie „Excellent”.

SBC jest tym samym pierwszym i jedynym budynkiem w Łodzi, który może pochwalić się certyfikatem BREEAM In-Use International na tak wysokim poziomie. Certyfikat BREEAM In-Use przyznany budynkowi Sterlinga Business Center (SBC) stał się dopełnieniem jego innowacyjnego projektu, potwierdzając jednocześnie wysoką pozycję SBC jako najnowocześniejszego budynku biurowego w Łodzi. Rozwiązania, które miały wpływ na pozytywny wynik certyfikatu to przede wszystkim zarządzanie energią i innymi mediami w budynku oparte na prośrodowiskowych rozwiązaniach technicznych, działania promujące alternatywne środki transportu (rowery, komunikacja miejska oraz car sharing), zapewnienie wysokiego komfortu dla najemców, w tym dbałość o jakość środowiska wewnętrznego, efektywne gospodarowanie odpadami, dbanie o najwyższy standard utrzymania obiektu i jego najbliższego otoczenia.

Sterlinga Business Center to budynek biurowy w Łodzi zlokalizowany przy ulicy Sterlinga 8A. SBC posiada ponad 13 400 mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na 9 kondygnacjach. Inwestorem projektu jest firma Hines Polska.