W Łodzi powstanie park logistyczny o powierzchni 30 tys. mkw.

  • 6 kwietnia 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

Park logistyczny w Łodzi (fot. materiał prasowy)

White Star Logistics, wspólne przedsięwzięcie White Star Real Estate i Bain Capital Credit, wybuduje w Łodzi park logistyczno-produkcyjny o łącznej powierzchni 30 tys. mkw. Kompleks będzie składał się z dwóch budynków, z których pierwszy do użytku zostanie oddany w pierwszej połowie 2023 r. To kolejna inwestycja White Star Logistics, która została ogłoszona w ostatnich miesiącach – po parkach magazynowych w Raszynie, Nowym Koniku i Toruniu. 

Nowy park logistyczno-produkcyjny zlokalizowany jest przy zjeździe z autostrady A1 na ulicę Brzezińską, która jednocześnie prowadzi do centrum Łodzi. Dzięki temu, że projekt ma już przygotowane prawomocne pozwolenie na budowę, prace ziemne przy pierwszym z budynków powinny się rozpocząć już w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

– Powierzchnia w naszej najnowszej inwestycji w Łodzi będzie dostosowana zarówno do potrzeb najemców produkcyjnych jak i logistycznych. Obok dużych modułów, chcemy zaoferować również powierzchnie dla lokalnych przedsiębiorców. W tym rejonie takie wielofunkcyjne parki wpisują się w potrzeby lokalnego biznesu, a jednocześnie dla logistyków gwarantują dogodne połączenia z siecią drogową, co pozytywnie wpływa na stabilność łańcuchów dostaw. Podobnie jak wszystkie nasze inwestycje, również ta najnowsza, będzie opracowana z wykorzystaniem tzw. zielonych rozwiązań, co potwierdzi certyfikat BREEAM na poziomie co najmniej very good. – mówi Bartosz Szewczyk, Managing Partner w White star Real Estate.

Park logistyczno-przemysłowy będzie wyposażony w ramach standardowego wykończenia min. w nowoczesne oświetlenie LED-owe, czujniki obecności w częściach wspólnych powierzchni biurowej, a na zewnątrz budynków w czujniki zmierzchu oraz wzmocnienie konstrukcji dachu w celu umożliwienia montażu paneli fotowoltaicznych.

– Znaczną część rozwiązań związanych z realizacją strategii ESG wprowadzamy w naszym standardzie wykończenia. Obiekty White Star Logistics będą miały m.in. system magazynowania wody deszczowej do podlewania roślin, ładowarki do samochodów elektrycznych, a zagospodarowanie terenu zewnętrznego uwzględnienia bioróżnorodność. Kolejne elementy staramy się realizować również w porozumieniu z najemcami. – dodaje Dominik Buczkowski, Industrial Business Development Director w White Star Real Estate.

Atutem Łodzi, jak i całego regionu Polski Centralnej jest jego położenie geograficzne oraz bardzo dobra infrastruktura drogowa. Dzięki dostępowi do dwóch kluczowych arterii: A1 oraz A2, stanowi dogodny punkt w komunikacji północ-południe i wschód-zachód, co czyni z tej lokalizacji jeden z najważniejszych rynków magazynowych w Polsce. 

– Polska Centralna ma nadal olbrzymi potencjał na rynku magazynowym, głównie dzięki doskonałej lokalizacji, która przyciąga najemców. Dogodne połączenie ze skrzyżowaniem autostrady A2 z A1 sprawia, że nasza najnowsza inwestycja jest ciekawą alternatywą dla lokalizacji przemysłowych z okolic Strykowa. Zapowiedziane inwestycje w infrastrukturę, takie jak rozbudowa A2 do Warszawy, o trzeci pas ruchu zapowiedziana na 2025 r., dodatkowo zwiększają potencjał łódzkiego rynku dla branży logistycznej. – podsumowuje Urszula Rassmusen, Head of Industrial Leasing w White Star Real Estate.

Nowa inwestycja White Star Logistics jest efektem umowy ze spółką Quantum A1, a przy transakcji doradzały kancelarie prawne: Argon Legal oraz Sadkowski i Wspólnicy.

Strategia White Star Logistics zakłada stworzenie sieci nowoczesnych centrów logistycznych w najbardziej pożądanych lokalizacjach w Polsce, a w pierwszych 3 latach w ramach wspólnego przedsięwzięcia White Star Real Estate i Bain Capital Credit zamierza zrealizować w Polsce osiem do dziesięciu projektów magazynowych o łącznej powierzchni docelowej ponad 500 tys. m2. Budżet tych projektów ma wynieść 350 mln euro.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów