Trzecia edycja targów B2B już w sobotę w białostockiej operze. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprosiła na to spotkanie tych wszystkich, którzy decydują o rozwoju lokalnej gospodarki. Tematem przewodnim będzie eksport i jego wpływ na rozwój regionu.

Spotkania z cyklu „Business to Business” to swoiste połączenie targów, seminarium naukowego oraz platformy do spotkań biznesowych. Co raz mniej jest już okazji, by w jednym miejscu i czasie, spotkali się przedsiębiorcy, naukowcy, przedstawiciele władzy lokalnej i tej ze szczebla centralnego oraz specjaliści z organizacji otoczenia biznesu. W wydarzeniu udział wezmą też radcowie handlowi zagranicznych ambasad akredytowanych w Polsce. Po raz pierwszy na targach B2B swoje oferty gospodarcze zaprezentuje też grupa lokalnych samorządów.

- Podczas spotkania chcemy rozmawiać o roli eksportu w rozwoju naszego województwa. Czy poradzimy sobie bez dopływu kapitału z zagranicy? Do dyskusji zaprosiliśmy ekspertów gospodarczych, ale też praktyków, naszych czołowych przedsiębiorców zajmujących się handlem zagranicznym – mówi Robert Żyliński, prezes SSSE.

Jak dodaje Robert Żyliński liczy na naprawdę burzliwą debatę, bo temat w cale nie jest tak oczywisty jak się wydaje. Choćby przykład ostatniej wystawy EXPO i prezentacja podlaskiego stoiska, które promowało tylko turystykę w regionie.

– Może faktycznie lepiej niejako importować turystów z zagranicy, bo to nam rozwinie gospodarkę? – zastanawia się.

Jednak kwintesencją wydarzenia są rozmowy biznesowe. To właśnie na takich spotkaniach najczęściej nawiązują się relacje, które potem procentują nowymi kontraktami.

- W tym roku przygotowaliśmy też małą niespodziankę dla dzieci. Przedsiębiorcy to też zabiegani rodzice, a skoro zabieramy im trochę soboty, to chcemy by na targi zabrali ze sobą dzieci, które będą mogły skorzystać ze specjalnego placu zabaw – dodaje Robert Żyliński.

Targi odbędą się sobota godz. 9-15 w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku (ul. Odeska 1). Wstęp wolny.