6 000 międzynarodowych inwestorów i instytucji finansowych na Targach MIPIM 2023

  • 14 marca 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

MIPIM, największe na świecie wydarzenie dotyczące nieruchomości właśnie wystartowało. Targi MIPIM nadal są głównym międzynarodowym wydarzeniem dla specjalistów branży z całego świata, którzy nawiązują cenne kontakty i pielęgnują partnerstwa, które mogą prowadzić do nowych możliwości inwestycyjnych. Targi potrwają do 17 marca 2023 r.

Przewiduje się, że na MIPIM 2023 w Cannes zjawi się ponad 23 000 osób, w tym delegaci z ponad 90 krajów i 2 400 firm wystawiających. Ponieważ MIPIM pozostaje kluczowym globalnym wydarzeniem dla pozyskania kapitału na kluczowe i wschodzące klasy aktywów nieruchomościowych, inwestorzy stanowią 25% wszystkich uczestników.

76 ze 100 najlepszych menedżerów inwestycyjnych na świecie, doradzających przy zarządzaniu aktywami o wartości 4 bilionów euro, już potwierdziło swoje uczestnictwo, w tym Isabelle Scemama, globalna dyrektor w zarządzającym inwestycjami AXA IM Alts, a także dyrektor generalny Commerz Real, Henning Koch.

Oprócz menedżerów inwestycyjnych, wezmą też udział duże instytucje inwestycyjne, takie jak Abu Dhabi Investment Authorities, Abu Dhabi Investment Council (ADIC), Alberta Investment Management Corporation (AIMCo), Alecta Tjänstepension Ömsesidigt, AP2, APG, ATP Real Estate, Aware Super, Bayerische Versorgungskammer, CPP Investments, Danica Real Estate, GIC Private Limited, Ilmarinen Mutual Pension Insurance Company, Investment Corporation of Dubai, Ivanhoé Cambridge, Korea Investment Corporation, Lægernes Pension, Oman Investment Authority, P+, Pension for Academics, PBU The Pension Fund of Early Childhood and Youth Educators in Denmark, PGGM, PSP Investments, Qatar Investment Authority, Temasek International (Europe) Limited, Texas Retirement Investment Company of Texas, Varma Mutual Pension Insurance Company, Zurich Insurance Company Ltd.

W tym roku RE-Invest Summit, który od ponad dekady jest integralną częścią MIPIM, skupi się na tym, jak zbudowane środowisko radzi sobie obecnie z dostarczaniem pozytywnych zmian miejskich w świecie po pandemii i globalnym ociepleniu. RE-Invest Summit to wyjątkowa okazja dla państwowych funduszy majątkowych, funduszy emerytalnych i ubezpieczeniowych, biur rodzinnych i innych właścicieli kapitału do dyskusji nad strategiami inwestycyjnymi w nieruchomości w krajach rozwiniętych i wschodzących rynkach.

Obok głównych miast i regionów europejskich, inwestorzy będą towarzyszyć delegacje z Japonii, Kanady, USA, Brazylii, Kataru, Arabii Saudyjskiej i Egiptu, co uczyni MIPIM w 2023 roku naprawdę globalnym wydarzeniem.

Wśród miast europejskich, które do tej pory zarejestrowały się jako wystawcy na MIPIM 2023, są m.in.: Praga, Brno, Ostrawa, Kopenhaga, Tallinn, Helsinki, Oslo, Sztokholm, Paryż, Aix-Marseille, Bordeaux, Dijon, Grenoble, Montpellier, Nantes, Tuluza, Lyon, Lille, Nicea, Calais, Cannes, Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hanower, Monachium, Stuttgart, Mediolan, Ryga, Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Lizbona, Porto, Madryt, Barcelona, Londyn, Liverpool, Manchester, Newcastle, Belfast i Cardiff.

– Cieszymy się na myśl o powitaniu społeczności inwestycyjnej świata na MIPIM 2023, która będzie stanowić około jednej czwartej wszystkich delegatów. W obliczu końca niskich stóp procentowych oraz utrzymujących się makroekonomicznych i geopolitycznych niepewności, rok ten obiecuje być kluczowy dla miast i regionów, które szukają kapitału inwestycyjnego dla budowy i projektów regeneracji. – powiedział Nicolas Kozubek, Dyrektor MIPIM. 

– Od szczytu MIPIM Co-Liv po naszą nową strefę Road to Zero, spodziewamy się silnego zainteresowania nowymi klasami aktywów oraz dyskusji na temat sposobów inwestowania w miejsca zrównoważone, w tym roli kluczowych aktywów nieruchomości w osiąganiu globalnych celów netto zero. – dodaje Kozubek.

W tym roku MIPIM uruchamia nową strefę Road to Zero z celem przyspieszenia transformacji środowiska zbudowanego w kierunku bardziej zrównoważonego modelu. Nowa strefa o powierzchni 400 mkw. połączy przestrzeń wystawienniczą, networkingową i konferencyjną z naciskiem na praktyczne metody dekarbonizacji branży nieruchomości.

W odpowiedzi na wzrost alternatywnych sposobów mieszkania w klasie aktywów mieszkaniowych, MIPIM wprowadza także nowy międzynarodowy szczyt. MIPIM Co-Liv Summit, który odbędzie się 13 marca, będzie corocznym wydarzeniem, na którym spotkają się liderzy sektora.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów