Nowoczesne centrum wystawiennicze, które powstaje na pofabrycznych terenach FSO na Żeraniu, otwiera się z początkiem listopada 2018 r. Obiekt będzie zapewniać największą w stolicy halę targową pod jednym dachem o powierzchni ponad 12 tys. mkw. Na miejscu przy Modlińskiej 6D będą odbywać się różnego rodzaju imprezy targowe, kongresy, gale, a nawet bardziej niestandardowe eventy i pokazy. Do dyspozycji organizatorów wydarzeń będzie też piętro konferencyjne, gdzie znajdzie się sala eventowa na 1,8 tys. osób i sale konferencyjne przeznaczone na mniejsze spotkania. Pierwsza impreza zaplanowana została już na 3 listopada 2018.

- Finalizujemy już prace budowlane i wkrótce otwieramy najnowocześniejszy obiekt targowy w Warszawie. Budowane na dawnych terenach FSO Global Expo to bardzo ciekawy architektonicznie projekt nie tylko ze względu na postindustrialny design, ale i możliwości techniczne. W rewitalizowanym obiekcie zachowane zostały, oryginalne stropy, podwieszenia, filary i suwnica, a wyjątkowości dodają mu wysokość użytkowa, szerokość bram czy wytrzymałość podłoża. To połączenie unikatowych parametrów użytkowych i funkcjonalnych elementów pofabrycznych hal sprawia, że będziemy mogli zrealizować tu wydarzenia, na jakie dotychczas zwyczajnie nie było miejsca, nie tylko w stolicy, ale i w skali całego kraju ­– komentuje Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowo-Kongresowego, operatora Global Expo.

Global Expo dysponować będzie halą wystawienniczą o pow. ponad 12 tys. mkw., którą na potrzeby imprez można dzielić dźwiękoszczelną ścianką na mniejsze moduły – o powierzchni 7,4 tys. mkw. i 4,7 tys. mkw. Dzięki udogodnieniom odziedziczonym po dawnych magazynach FSO jak choćby szerokie bramy rozładunkowe czy kilkutonowa winda towarowa bez problemu będzie można wprowadzić tu ciężki sprzęt czy nawet zaprezentować średniej wielkości samoloty. Do hali prowadzić będzie przestronny, nowocześnie wyposażony hol o powierzchni 1,7 tys. mkw. Na piętrze znajdzie się zaś przestrzeń konferencyjno-wystawiennicza o powierzchni 4 tys. mkw., składająca się z sześciu sal konferencyjnych i sali na eventy o powierzchni 2000 mkw., również z możliwością podziału na mniejsze części.

Stopniowo Global Expo będzie uruchamiać kolejne funkcjonalności w ramach infrastruktury towarzyszącej obiektu. Krótko po otwarciu ruszy dwupiętrowa baza gastronomiczna z restauracją na 300 miejsc, przy centrum powstanie też parking na 1400 aut. Docelowo w ramach wielofunkcyjnego kompleksu działać będzie hotel ze 150 pokojami zarządzany przez renomowanego partnera. Cała inwestycja mieści się w atrakcyjnej lokalizacji - przy jednym z najruchliwszych węzłów komunikacyjnych Warszawy, który jest doskonale skomunikowany z resztą miasta. Na miejsce kursuje 17 linii autobusowych, 2 tramwajowe i 4 linie kolei lokalnych.