W ramach realizowanego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. planowane są trzy spotkania na których Marszałek Jacek Protas wraz z przedstawicielami samorządów, zaprezentują największe atuty województwa.

Spotkania z przedsiębiorcami odbędą się w Olsztynie, Warszawie i Austrii – Wiedniu, ich celem jest prezentacja potencjału inwestycyjnego Warmii i Mazur, budowanie pozytywnego wizerunku regionu wśród inwestorów oraz rozpowszechniania informacji o potencjale województwa i jego ofercie eksportowej.

Pierwsze spotkanie w formie konferencji odbędzie się 26 października w Olsztynie jej tytuł to "Startuj lokalnie". Planuj Globalnie. Znaczenie potencjału inwestycyjnego województwa warmińsko - mazurskiego dla sukcesu lokalnego biznesu". Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

- Wspieranie przedsiębiorców w ich rozwoju traktujemy tak samo priorytetowo jak pozyskiwanie inwestycji z zagranicy. Dlatego zapraszamy do dyskusji, wymiany poglądów które powolną nam lepiej zrozumieć obecne potrzeby biznesu z Warmii i Mazur oraz odpowiednio na nie reagować, szczególnie w trudniejszych czasach - podkreśla Jacek Protas, marszałek województwa Warmińsko Mazurskiego.

Kolejna konferencja zaplanowana jest na 8 listopada w Wiedniu jej tytuł to "This is warmia i Mazury! unique potential for investment and support for interenational biusssnes in warmia and Mazury province" Partnerem tego spotkania jest największa i najważniejsza organizacja biznesowa w tym kraju, Austriacka Izba Gospodarcza.

- Zaangażowanie w projekt WKO podkreśla znaczenie relacji gospodarczych pomiedzy Austria a Warmią i Mazurami - mówi Radosław Zawadzki, dyrektor Departamentu Koordynacji promocji w urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Zgodnie ze strategia rozwoju województwa przedstawiciele Warmii i Mazur spotykają sie w Wiedniu przede wszystkim z przedstawicielami branży meblarskiej, spożywczej oraz energii odnawialnej. Opowiedzą o najmocniejszych stronach województwa, ofercie ulg i o strefach ekonomicznych.

- Jedynym z najważniejszych potencjałów Warmii i Mazur są ludzie oraz ich wykształcenie i entuzjazm. Profil lokalnej społeczności ma często decydujące znaczenie dla menedżerów, odpowiadających za wybór nowych lokalizacji firm - dodaje Jerzy Golbik, prezes firmy Personnel Interentional, który opowie austriackim inwestorom o potencjale ludzkim na Warmii i Mazurach.

Gośćmi ostatniej konferencji która odbędzie się w Warszawie 22 listopada, będą skandynawscy przedsiębiorcy prowadzący działalność w Polsce. Przedstawiciele samorządu województwa wraz ze Skandynawsko-Polską izba Gospodarcza zapraszają ich do dyskusji na temat warunków i możliwości rozwoju biznesu.

To interaktywne spotkanie powinno doprowadzić do większego zainteresowania województwem warmińsko mazurskim wśród firm skandynawskich. Spotkanie to ostatni elementy projektu poświeconego promocji atrakcyjności inwestycyjnej województwa warmińsko-mazurskiego w ramach projekty "Spójny system obsługi inwestora na Warmii i Mazurach - profesjonalne oddziaływanie promocji gospodarczej", dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.