Sejny i Zambrów z dofinansowaniem na utworzenie terenów inwestycyjnych

  • 11 sierpnia 2020
  • UMWP

(fot. pixabay.com)

Zarząd województwa podlaskiego przyznał dotacje dla Sejn i Zambrowa na utworzenie terenów inwestycyjnych. Trafi do nich łącznie 5,3 mln zł z funduszy europejskich.

Projekty Sejn (dotacja: 2,8 mln zł) i Zambrowa (dotacja: 2,4 mln zł) obejmą takie działania jak: budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wykonanie dróg wewnętrznych oraz wykonanie oświetlenia ulicznego.

Tak uzbrojone tereny mają za zadanie przyciągnąć innowacyjne firmy, które skorzystają z infrastruktury tych terenów i będą prowadzić tu działalność.

Korzyści dla mieszkańców

Oba projekty to realne korzyści nie tylko dla inwestorów ale przede wszystkim dla mieszkańców. To dodatkowe wpływy z podatków, miejsca pracy dla mieszkańców – a  co za tym idzie – zmniejszenie liczby osób bezrobotnych.

To również dodatkowe kontrakty dla lokalnych firm współpracujących z inwestorami.

Przedsiębiorstwa, które skorzystają z przygotowanych terenów mogą liczyć na wsparcie samorządów i ich zaangażowanie, nie tylko na początkowym etapie współpracy, ale także w późniejszym okresie ich funkcjonowania.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów