4 czerwca odbędzie się uroczyste otwarcie Hali A i B North-West Logistic Park w Szczecinie.

Oficjalne przecięcie wstęgi otwierające Hale A i B kompleksu North-West Logistic Park w Szczecinie nastąpi w środę, 4 czerwca. Na uroczystości obecni będą marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz prezydent miasta Szczecina Piotr Krzystek. Spółkę North-West Logistic Park będzie reprezentował prezes zarządu Andrzej Rosiński.

North-West Logistic Park to przestronny kompleks logistyczny, położony jest na 14 ha działce około 10 km od centrum Szczecina i  30 km od lotniska w Goleniowie. O dodatkowej atrakcyjności obiektowi sąsiedztwo sąsiedztwo Niemiec oraz morska granica z krajami Skandynawii. Dużym atutem kompleksu jest również infrastruktura dookoła obiektu - obszerny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, parkingi, 24 godzinna ochrona i  zabudowa towarzysząca. Projekt adresowany jest do firm z całej Europy, a w szczególności ze Skandynawii.

W ramach kompleksu funkcjonować będą cztery hale przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję, wszystkie wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania. Powstanie kompleksu North-West Logistic Park podnosi atrakcyjność i daje ogromną szansę rozwoju dla całego regionu. Jak podkreśla Prezes Zarządu firmy North-West Logistic Park Pan Andrzej Rosiński - Sąsiedztwo niemieckiego i skandynawskiego rynku, a także znaczna poprawa infrastruktury drogowej wpływa na wzrost atrakcyjności regionu. Rezultatem jest zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe. Dzięki realizacji North-West Logistic Park w Szczecinie pojawi się ponad 1 000 nowych stanowisk pracy.

W położonej na powierzchni 6 850 mkw., w pełni zagospodarowanej Hali A, funkcjonuje trzech najemców, są to firmy InCom Polska, Eurocash oraz  IQ Metal Polska. Hala B zajmuje obszar 13 380 mkw., zagospodarowana jest w około 80 procentach swojej powierzchni, a do grona jej najemców należą  m.in. firmy  Żabka Polska, InCom i My Trendy Phone. W skład kompleksu wchodzą również Hala C o powierzchni 28 317 mkw. i Hala D o wielkości 13 000 mkw., której budowa rozpocznie się w czerwcu.