Wkopaniem aktu erekcyjnego zainaugurowano w Radomiu budowę nowoczesnego kompleksu spożywczo-przemysłowego. Inwestycja firmy QFG Food ma zapewnić nawet 600 nowych miejsc pracy i będzie kosztowała blisko 170 mln złotych.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Energetyków na terenie Radomskiej Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma QFG Food kupiła go od spółki Wodociągi Miejskie. Dziś symbolicznie firma QFG Food na stałe wpisuje się w gospodarczą mapę Radomia.

– Cieszę się, że radomskie firmy tak dynamicznie się rozwijają, podbijają zagraniczne rynki i zwiększają w ten sposób zatrudnienie w naszym regionie. Bezrobocie w Radomiu od dwóch lat systematycznie spada i w tej chwili wynosi 15,9%. Ponad 1/3 osób bezrobotnych to osoby o niskich kwalifikacjach i bez doświadczenia zawodowego i to właśnie dla takich osób firma QFG stworzy miejsca pracy – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

– W zakładzie wykorzystane zostaną najbardziej zaawansowane technologie uboju i rozbioru, pozwalające na uzyskanie docelowej wydajności nawet 270 tys. sztuk na dobę. Ubojnia drobiu jest częścią z zaplanowanych w ramach Grupy QFG inwestycji mających zapewnić rozwój dotychczasowego biznesu i zintegrowanie produkcji na każdym jej etapie. Docelowo chcemy, by w zakładzie w Radomiu znalazło pracę nawet 600 osób, a inwestycja wyniosła około 170 mln zł. – mówi Jarosław Krzyżanowski, prezes QFG Food Sp. z o.o.

Oddanie nowoczesnej ubojni drobiu w Radomiu planowane jest na pierwszą połowę 2018 roku. Trzon produkcji QFG Food Group zlokalizowany jest w Pionkach. Krzyżanowski zapowiedział zainwestowanie tam w ciągu najbliższych 5 lat tam blisko 400 mln zł, co będzie się to wiązało ze stworzeniem około 1000 nowych miejsc pracy.

Firma QFG Food od wielu lat specjalizuje się w wytwarzaniu convenience food, czyli tzw. „żywności wygodnej”, gotowej do spożycia bezpośrednio po podgrzaniu. Głównymi odbiorcami wyrobów QFG są sieci handlowe i gastronomiczne. Około 80% produkcji trafia na rynki europejskie, pozostała część do Polski.