- Polska to kraj nowych technologii. Sektor informatyczny wytwarza blisko 4 procent PKB w naszym kraju. Ma też bezpośredni wpływ na zwiększanie innowacyjności gospodarki i efektywności zarządzania – powiedział wiceminister Bogdan.
Dodał, że międzynarodowe firmy z powodzeniem działają w Polsce. Wiele z nich otwiera centra badawczo-rozwojowe, tworząc miejsca pracy dla kadry inżynierów i naukowców.
Podsekretarz stanu w MG podkreślił, że gospodarka polska i niemiecka nie muszą konkurować, lecz powinny się uzupełniać i aktywnie współdziałać. – Wspólnie możemy stworzyć region konkurencyjny w Europie. Kraje dobrze uprzemysłowione lepiej znoszą trudy kryzysu finansowego – stwierdził.
Tematem rozmowy była również współpraca transgraniczna pomiędzy Polską i Saksonią. Wiceminister Bogdan zaznaczył, że udziałem w niej zainteresowane są również niemiecka agencji ds. inwestycji zagranicznych i handlu oraz Instytut Fraunhofera.
Premier Tillich z zainteresowaniem odniósł się także do informacji na temat planów promocji polskiej branży ICT w Niemczech i Polsce po zakończeniu targów w Hanowerze.