W Pruszkowie powstanie centrum handlowe Manhattan. Otwarcie obiektu o powierzchni ponad 13 000 m kw. planowane jest na III kwartał 2017 r.

Wielofunkcyjna inwestycja Manhattan powstanie w centrum Pruszkowa, w miejscu z długimi tradycjami handlowymi.Galeria handlowa połączona będzie z osiedlem liczącym 156 mieszkań.

Centrum handlowe Manhattan oferuje 13 000 m kw. powierzchni handlowej na dwóch kondygnacjach. Swoje lokale otworzą tu popularne sieciowe marki odzieżowe, kosmetyczno-drogeryjne i sportowe, sklepy z wyposażeniem wnętrz, sprzętem RTV/AGD oraz multimediami. Powstanie tu również supermarket. Oprócz lokali handlowo-usługowych w centrum znajdzie się miejsce dla stref rozrywki i rekreacji: kawiarni, restauracji i placów zabaw dla dzieci, a także wewnętrznych ogrodów. Do dyspozycji klientów będzie ponad 400 miejsc parkingowych.

Pruszków to obecnie jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w aglomeracji warszawskiej. Liczy 80 tysięcy mieszkańców, z czego 65 proc. to osoby w wieku produkcyjnym. Dzięki niskiemu bezrobociu i wysokim dochodom mieszkańców, wskaźnik krajowej siły nabywczej w Pruszkowie wynosi 120%. Nieustannie powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe, a na terenie miasta działa około 8 tysięcy firm.

— Pruszków jest dynamicznym, tętniącym życiem miastem z dużym potencjałem rozwoju gospodarczego. W bezpośrednim sąsiedztwie CH Manhattan znajdują się nowo powstałe osiedla apartamentowców, zamieszkałe głównie przez młode rodziny, a więc klientów z największą siłą nabywczą i o największym zapotrzebowaniu na towary i usługi. Jako miasto młodych małżeństw, Pruszków jest nowym punktem na handlowej mapie okolic Warszawy i idealną lokalizacją dla nowoczesnego centrum handlowego. Cieszymy się, że inwestor powierzył nam odpowiedzialne zadanie doboru najemców — mówi Renata Kusznierska, dyrektor Zespołu Wynajmu Powierzchni Handlowych CEE w DTZ.

Inwestorem jest Grupa Kapitałowa Rekord. Manhattan jest obecnie jedyną inwestycją handlową w Pruszkowie z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Obiekt zostanie otwarty w trzecim kwartale 2017 roku.