Rekordowe tempo inwestycji firmy Garo zaowocowało pierwszym transportem do Szwecji. W niecały rok po rozpoczęciu inwestycji na terenie mieleckiej SSE firma jest gotowa do produkcji.

Produkcja w nowej lokalizacji została uruchomiona 10 miesięcy po zakupie gruntu. Dokładnie osiem miesięcy zajęło wybudowanie nowego budynku o powierzchni 2882 mkw. Wcześniej siedziba Garo Polska mieściła się w Tanowie. W nowo budowanym zakładzie zostały  zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne  oraz zapewnione warunki BHP i komfort pracy zgodny ze standardami skandynawskimi.

- Kiedy półtora roku temu po raz pierwszy rozmawiałem z panem prezesem o nowej inwestycji, widziałem jego zapał, ale nawet dla mnie tempo jego pracy było niesamowite. Kolejne spotkania zapoczątkowały działalność pierwszej firmy w SSE Euro-Park Mielec w Szczecinie, co jest dla mnie momentem historycznym i powodem dużej satysfakcji. Dziękuję inwestorowi, że terminowo wywiązał się ze swoich zobowiązań, a Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Urzędzie Marszałkowskim za sprawne prowadzenie projektu inwestycyjnego. - mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

- Na parkingu firmy zostały zainstalowane pierwsze w Szczecinie stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Stacje te zostały wyprodukowane przez Garo AB w Szwecji, ale w przyszłości będą produkowane u nas. Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem produkcji nowego produktu w grupie, będą to stacje zasilające montowane na przystaniach jachtowych. Ich seryjna produkcja ruszy jeszcze w tym kwartale. Stacje te będą produkowane w naszej siedzibie w Szczecinie. Ważnym dla nas wydarzeniem jest także rozwijanie sprzedaży w Polsce, do końca tego miesiąca będziemy gotowi przedstawić katalog produktów, który będzie sukcesywnie uzupełniany w nowe propozycje. – powiedział Adam Szymborski, prezes zarządu Garo Polska.

Garo Polska będzie produkować  w  Szczecinie m. in.:  stacje do ładowania samochodów elektrycznych, stacje do ogrzewania postojowego oraz panele dystrybucyjne energii elektrycznej. Firma już prowadzi rekrutację na stanowiska produkcyjne oraz administracyjne. Zatrudnienie mogą znaleźć m. in. Osoby z doświadczeniem w montażu rozdzielnic elektrycznych. Szczeciński zakład docelowo ma być największą jednostką produkcyjną w grupie Garo, w której będzie prowadzona większość prac wdrożeniowych nowych  innowacyjnych wyrobów.