Park P3 Poznań - Wystartowała kolejna faza rozbudowy

  • 21 października 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Park P3 Poznań (fot. materiał prasowy)

P3 rozpoczął budowę drugiego etapu parku logistycznego P3 Poznań. Jako pierwsze powstaną dwa budynki, które będą miały łącznie ponad 23,000 mkw. powierzchni najmu. Aż 80 proc. dostępnej w nich powierzchni jest już wynajęte.

W obu nowych budynkach swoje magazyny uruchomią klienci obecni już w innych lokalizacjach P3 w Polsce. Pierwszym jest Green Factory Logistics specjalizujący się w logistyce chłodniczej, który zajmie powierzchnię 5,507 mkw. Na części powierzchni zajmowanej przez firmę będzie znajdować się chłodnia. 

– Operacje, które realizujemy dla naszych partnerów, wymagają powierzchni dostosowanej do specyfiki branży logistyki chłodniczej. P3 doskonale zrealizowało nasze wymagania już wcześniej w parku P3 Błonie. Obecnie także stanęło na wysokości zadania dostosowując budowę nowej lokalizacji pod nasze potrzeby zarówno pod kątem technicznym, jak i kosztowym. Jestem pewien, że zarówno sprawdzona jakość obiektu, jak i świetna lokalizacja parku P3 Poznań w pobliżu drogi S11 połączonej z autostradą A2, pozwoli nam na jeszcze sprawniejszą i wydajniejszą obsługę zachodniej części Polski i Europy. – powiedział Paweł Lorek, Dyrektor Operacyjny Green Factory Logistics.

Drugi z magazynów o powierzchni 12,820 mkw. jest w całości wynajęty. Powstaje jako cross-dock dla jednego z największych polskich operatorów logistycznych i będzie w pełni dostosowany do potrzeb klienta. 

Oba obiekty budowane są zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie very good. Przy ich realizacji zostaną użyte panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące budynki od czynników zewnętrznych, a dachy o wzmocnionej konstrukcji pozwolą w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynach znajdzie się energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania DALI, a krany w łazienkach będą uruchamiane na podczerwień.

– Cieszy nas, że aktywność najemców, pomimo niepewności, która towarzyszyła nam w pierwszej połowie roku, wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, a szukając optymalnych dla swoich potrzeb projektów i lokalizacji po raz kolejny decydują się na współpracę z P3. W ramach parku P3 Poznań oferujemy nowoczesne i wysokiej jakości powierzchnie magazynowe, dobrze skomunikowane z całym regionem oraz umożliwiające prowadzenie operacji i obsługę rynku niemieckiego. – mówi Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

Park P3 Poznań to jeden z największych obecnie parków logistycznych w Wielkopolsce z ponad 190,000 mkw. wynajętej powierzchni magazynowo – biurowej. W drugiej fazie inwestycji deweloper posiada pozwolenie na budowę 200,000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. P3 Poznań zlokalizowany jest w odległości 16 km od centrum Poznania i 2,4 km od drogi ekspresowej S11. Doskonała lokalizacja parku przyciąga klientów zarówno z branży e-commerce, przedsiębiorstw produkcyjnych i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej. Pierwszą i drugą fazę projektu oddziela jedynie droga, która jest jedną z dwóch arterii zapewniających najemcom łatwe i dogodne połączenie z autostradą. Na terenie parku znajduje się także przystanek autobusowy zapewniający wygodny dojazd dla pracowników.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów