Już od dzisiaj (13 września 2016 r.) inwestorzy mogą zapisywać się na akcje REINO Dywidenda Plus. Zapisy na walory pierwszego polskiego REIT-u w transzy detalicznej potrwają do 15 września; dla instytucji o dzień dłużej. Cena emisyjna została ustalona na 100 zł za jedną akcję.

W ramach oferty inwestorzy będą mogli nabyć 3 mln akcji serii C, z czego nie mniej niż 20% będą mogli kupić inwestorzy indywidualni. Przydział akcji i zakończenie oferty zaplanowano na 20 września. Pierwszy polski REIT liczy na pozyskanie w IPO do 300 mln zł.

- Inwestując w REINO Dywidenda Plus można stać się współwłaścicielem najlepszych polskich biurowców, co oznacza bezpieczny i coroczny dochód z w pełni wynajętej nieruchomości. – mówi Radosław Świątkowski, prezes REINO Dywidenda Plus. – Do tej nie było na giełdzie spółki dywidendowej inwestującej w nieruchomości komercyjne bez ryzyka deweloperskiego. Jest to zatem znakomita okazja dla wszystkich inwestorów szukających atrakcyjnej alternatywy dla obligacji i depozytów. Ale także szansa na dużą premię w krótkim terminie. Zgodnie z planami rządu dochody REIT-ów mają być opodatkowane jednorazowo, co sprawia, że już wkrótce, coroczna rentowność tej inwestycji może wzrosnąć o 20 proc., a wraz z nią także wartość rynkowa spółki – podkreśla Radosław Świątkowski.

Zapisy od inwestorów indywidualnych przyjmowane są przez punkty obsługi klienta: DM BOŚ, DM BZ WBK, DM Millennium, Noble Securities, DM PKO BP, Raiffeisen Brokers, Trigon DM. Zgodnie z harmonogramem oferty publicznej przewidywany termin pierwszego notowania akcji REINO Dywidenda Plus na GPW to 5 października 2016 r.

REINO Dywidenda Plus SA jest pierwszym polskim REIT-em (ang. Real Estate Investement Trust) w formie spółki akcyjnej. Prowadzi działalność, by regularnie dzielić się z akcjonariuszami zyskiem wypracowywanym z najmu nieruchomości komercyjnych o wysokim międzynarodowym standardzie. Coroczną wypłatę nie mniej niż 90% zysku gwarantuje statut spółki.

W 2016 r. spółka wypłaciła swoim dotychczasowym akcjonariuszom dywidendę w wysokości 100 proc. zysku wypracowanego w 2015 r., zapewniającą dotychczasowym akcjonariuszom roczną stopę zwrotu na poziomie 5%.