Warszawski biurowiec Equator IV sprzedany

  • 8 listopada 2019
  • TerenyInwestycyjne.info

Biurowiec Equator IV w Warszawie

CPI Property Group (CPI PG), największy właściciel nieruchomości w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej powiększa portfolio w Polsce, nabywając od spółki Karimpol biurowiec Equator IV.

Zlokalizowany w Warszawie przy Al. Jerozolimskich, Equator IV został oddany do użytku w 2018 roku, oferuje 20 800 mkw. i 226 miejsc parkingowych.  Aktualnie budynek jest skomercjalizowany w 90 proc. i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem potencjalnych najemców. 

– Equator IV doskonale uzupełnia polski portfel biurowy CPI PG, jesteśmy zadowoli z zamknięcia tej transakcji.– mówi Tomas Salajka, Head of Aquisitions i Asset Management w CPI PG. – Nasze plany dotyczące polskiego rynku są ambitne, w najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy ogłaszać kolejne przejęcia budynków biurowych w Warszawie.– dodaje Salejka.

Jedną z kolejnych transakcji CPI PG będzie przejęcie Green Corner A. W tym tygodniu spółka podpisała wstępną umowę na jego zakup.

– Dzisiejszy dzień jest kolejnym ważnym momentem w historii działalności Grupy Karimpol w Polsce. Sprzedaż budynku Equator 4 dowodzi, że położenie nacisku na jakość projektu jest dobrą strategią i daje możliwość przyciągnięcia inwestorów instytucjonalnych. – mówi Harald Jeschek, Partner Zarządzający Grupy Karimpol. – Jesteśmy pewni, że ten budynek będzie zyskiwał na wartości i będzie dobrym uzupełnieniem imponującego portfela nieruchomości Grupy CPI w Polsce. – dodaje Harald Jeschek.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów