Ponad 20- hektarowy teren między ulicami Bałtowską a Samsonowicza, gmina Ostrowiec Świętokrzyski kupiła w 2016 roku, uzyskując również unijne dofinansowanie na jego przygotowanie i uzbrojenie. Kolejnym etapem jest budowa drogi dojazdowej i dróg wewnętrznych, łącznie za ponad 7 milionów złotych. Na to przedsięwzięcie pozyskano dotację z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jednocześnie część działek z terenie kompleksu została w ostatnich latach sprzedana, a obecnie trwa tam budowa nowych siedzib zakładów produkcyjnych Elkom Trade i Izoterm. Kolejnym inwestorem, który zakupił działkę jest Part- Logistik.

Nowych inwestorów przyciągnąć ma przygotowywana infrastruktura. Droga od ulicy Bałtowskiej będzie miała 680 metrów długości, zaś drogi wewnętrzne łącznie 857 metrów długości. Wybudowane będą chodniki z kostki betonowej, ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej, oświetlenie uliczne i zjazdy na posesje. Nawierzchnia ulic ma być wzmocniona i dostosowana do tonażu ciężkich samochodów z zakładów produkcyjnych.