Odpowiada Bartłomiej Hofman, prezes Immobel Poland.

Przebudowa i rozbudowa tak ikonicznego budynku, jakim niewątpliwie jest były budynek Centralnego Domu Towarowego, a obecnie CEDET, jest niewątpliwie wymagającym i pracochłonnym przedsięwzięciem.Podstawowym wyzwaniem jest sam wybór koncepcji zarówno architektonicznej, jak i funkcjonalnej. W przypadku budynku CEDET staraliśmy się wybrać taką koncepcję, która zachowuje historyczne walory obiektu i najlepiej wpisuje się w istniejące otoczenie, nie odstając od okolicznych obiektów  i szanując historię tego miejsca. Tym kierował się nasz zespół pracowni architektonicznych – AMC i RKW.

Zależało nam na tym, aby stworzyć obiekt, który będzie lepiej wykorzystywać potencjał samego miejsca oraz będzie dostosowany do realiów obecnych czasów. Dlatego postanowiliśmy połączyć w ramach jednego projektu funkcje biurowe (na wyższych kondygnacjach) oraz handlowe (na niższych kondygnacjach). W związku z tym część handlowa została zaprojektowana na poziomach od -1 do 0, w ten sposób, że wszystkie moduły handlowe będą dostępne bezpośrednio z ulicy, tworząc interesujący fragment wielkomiejskiej przestrzeni oraz wnosząc „życie” do budynku. W ten sposób zapewniliśmy naszym najemcom bezpośredni dostęp do witryny na parterze budynku oraz doskonałą ekspozycję. Poszczególne moduły handlowe będą następnie połączone wewnętrznymi schodami ruchomymi lub tradycyjnymi klatkami schodowymi i windami z powierzchnią na pierwszym piętrze lub poziomie -1.

Chcieliśmy, aby nasz projekt, uwzględniając jego historyczny charakter, poparty wpisem do rejestru zabytków, był obiektem funkcjonalnym, efektywnym i nowoczesnym, który pod względem technicznym w żaden sposób nie będzie odbiegać od nowobudowanych obiektów biurowych. Architektura modernistyczna budynku CEDET jest dosyć wdzięcznym materiałem do pracy, a adaptacja powierzchni pod cele biurowe okazała się niezwykle udana. Chodzi tu głównie o podział elewacji i moduły okienne 1,25 m, które doskonale nadają się dla celów biurowych. Doskonałe możliwości adaptacji stwarza również wysokość pomieszczeń w świetle - 2,90 m, która standardowo nie jest projektowana w obiektach nowo budowanych. Inwestycja Okrąglak i CEDET nauczyła nas, że oprócz niewątpliwych utrudnień i wyzwań przy realizacji tych projektów, bilans korzyści i trudności związanych z ich realizacją zazwyczaj przeważa na stronę korzyści.