Giełdowy deweloper przeznaczy 34,1 mln zł na zakup działki budowlanej we Wrocławiu. Nabywana parcela pozwala na wybudowanie nawet 620 lokali mieszkalnych i usługowych o łącznej powierzchni użytkowej sięgającej 33 tys. mkw.

Spółka podpisała umowę przedwstępną zakupu działki inwestycyjnej przy ul. Małopanewskiej we Wrocławiu o powierzchni około 3 ha. Potencjał nieruchomości pozwala na wybudowanie na niej budynków mieszkalnych z 620 lokalami i 33 tys. mkw PUM. Podpisanie umowy ostatecznej planowane jest na koniec listopada br.

To już czwarta transakcja zakupu ziemi pod projekty mieszkaniowe dokonana przez Vantage Development w 2016 r. Wcześniej deweloper nabył grunty we Wrocławiu oraz w Warszawie, pozwalające na wybudowanie około 430 mieszkań. Po zrealizowaniu najnowszej transakcji bank ziemi Vantage Development umożliwi wybudowanie we Wrocławiu i Warszawie budynków z 132 tys. mkw PUM.

- Nasz tegoroczny budżet na zakup działek budowlanych wynosi 100 mln zł. Po zrealizowaniu warunków podpisanej dziś umowy, do zainwestowania będziemy mieli jeszcze około 25 mln zł. Chcemy docelowo dysponować gruntami, które zabezpieczą nas pod kątem przyszłych inwestycji na kolejne trzy lata – mówi Dariusz Pawlukowicz, członek zarządu Vantage Development.