Pomorska SSE wydała kolejne zezwolenie. Powstanie zakład za 122 mln zł

  • 5 listopada 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Zakład Plastic (fot. PSSE)

Plastica należąca do jednej z największych polskich firm prywatnych – Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych S.A.  zainwestuje w zwiększenie zdolności produkcyjnej zakładu w Kowalewie Pomorskim. Decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydał Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji to 122 mln zł.
 
Plastica to innowacyjna i zaawansowana technologicznie firma o pionowo zintegrowanych procesach technologicznych. Jest jedynym polskim wytwórcą paroprzepuszczalnych folii i laminatów używanych w przemyśle higienicznym, medycznym i odzieżowym. Firma wytwarza produkty pod markami TZMO S.A, odpowiednio Happy, Bella i Seni oraz Matopat i BOM.

– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w najnowszym rankingu 100 największych polskich firm prywatnych Forbesa TZMO zajęło 9 miejsce. To ogromny sukces, do którego przyczyniła się także Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która od lat wspiera rozwój naszego przedsiębiorstwa. – powiedział Jarosław Józefowicz Prezes Zarządu TZMO S.A.
 
W ramach nowej inwestycji Plastica rozbuduje powierzchnie produkcyjno – magazynową oraz biurową istniejącego zakładu, a także zatrudni co najmniej 10 nowych pracowników.
 
–  Wykorzystana podczas inwestycji technologia opiera się na automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, które znacząco podniosą jakość pracy oraz poszerzą zakres naszych produktów. Co ważne, wdrażana przez nas technologia nie była dotychczas stosowana na terenie Polski. Dzięki poniesionym wcześniej nakładom i wsparciu Strefy jesteśmy w stanie planować tak duże przedsięwzięcie, pomimo trudnych warunków rynkowych. – dodał Paweł Neumann z grupy TZMO.

– Takie inwestycje to dobry przykład dla firm, które dzięki wsparciu Strefy również mogą się rozwijać. Polska Strefa Inwestycji zapewnia wiele korzyści nie tylko inwestorom, ale także całemu regionowi, ponieważ wspiera tworzenie stabilnych, nowoczesnych miejsc pracy, co w obecnych czasach jest bardzo istotne. – powiedział Przemysław SztanderaPrezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku już 27 decyzji o wsparciu. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych to ponad 618 mln zł oraz 4 445 nowych i utrzymanych miejsc pracy.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów