CTP powiększa polski bank gruntów inwestycyjnych

  • 8 maja 2024
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

CTP, największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych pod względem powierzchni najmu brutto (GLA), powiększył swój polski bank gruntów o prawie pół miliona mkw. Spółka zakupiła grunty inwestycyjne w czterech strategicznych lokalizacjach, które dają możliwość wybudowania w krótkim terminie około 200 000 mkw. powierzchni najmu, przy czym grunty w Łodzi, Toruniu i aglomeracji warszawskiej są gotowe do rozpoczęcia procesu deweloperskiego. Nabycie gruntów jest częścią ogłoszonej w zeszłym roku strategii CTP zakładającej zainwestowanie 300 milionów euro w Polsce w rozwój portfolio magazynów – kluczowego rynku wzrostu dla CTP.

– Dzięki zakupowi portfela nieruchomości w północno-środkowej części kraju nasz bank ziemi w Polsce przekracza obecnie 3 miliony mkw. Zabezpieczone grunty zapewnią CTP możliwości rozwoju w ciągu najbliższych trzech lat i jeszcze bardziej przyspieszą rozwój parków biznesowych. Już teraz jesteśmy w pierwszej trójce deweloperów powierzchni przemysłowych i magazynowych pod względem podaży – spodziewamy się, że do końca roku nasze lokalne portfolio osiągnie blisko 1 milion mkw. całkowitej powierzchni. Strategicznie zlokalizowane grunty są dla nas kluczową inwestycją, która pozwala nam nawiązywać długoterminowe partnerstwa biznesowe i zaspokajać potrzeby naszych różnorodnych klientów z branży logistycznej, magazynowej i produkcyjnej. – wyjaśnia Piotr Flugel, Dyrektor Zarządzający CTP Polska.

Nowo nabyte grunty zlokalizowane są we wschodniej części aglomeracji łódzkiej, w Toruniu, a także w sąsiadujących z Warszawą miejscowościach Janki i Nowy Konik. Wszystkie nabyte tereny inwestycyjne posiadają niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie budowy obiektów logistycznych, magazynowych i przemysłowych. Na ich terenie powstaną CTParki – będą to głównie magazyny miejskie, będące kluczowym elementem dostosowania łańcuchów dostaw do aktualnych warunków rynkowych – aby sprostać rosnącej presji skracania zarówno sieci dystrybucji, jak i dostaw w trybie „sam day Delivery” Model.

– Rośnie aktywność inwestorów zagranicznych i krajowych, co oznacza, że widzimy duży popyt na powierzchnie logistyczne i przemysłowe gotowe do wynajęcia praktycznie od zaraz. Mowa tu o przestrzeniach zaprojektowanych w technologii energooszczędnej i wyposażonych w systemy oświetleniowe, które znacząco podnoszą komfort wielogodzinnej pracy, a nie służą jedynie do przechowywania towarów. Dlatego też na zakupionych niedawno terenach będziemy zagospodarowywać parki biznesowe skierowane do różnych typów najemców: od mniejszych firm usługowych i handlowych, po firmy zajmujące się produkcją lekką czy operatorów logistycznych. – wyjaśnia Bogi Gabrovic, dyrektor ds. relacji z klientami i spraw korporacyjnych w CTP Polskam

Strategia CTP zakłada realizację inwestycji w modelu multi-tenant. W praktyce oznacza to budowę obiektów przeznaczonych do obsługi wielu najemców w jednej lokalizacji. Podobnie będzie w przypadku parków biznesowych, które powstaną na nowo nabytych gruntach. Będzie to możliwe dzięki zróżnicowanej ofercie poszczególnych modułów najemców – od małych powierzchni od 500 mkw. i więcej, poprzez centra logistyczne, po dodatkowo oświetlone i izolowane powierzchnie produkcyjne od 2000 mkw. W ten sposób CTP umożliwi najemcom elastyczne zarządzanie powierzchnią zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów