Międzynarodowe konsorcjum inwestorów na czele z Allianz, w skład którego wchodzi również międzynarodowy operator centrów handlowych ECE, sfinalizowało zakup centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach. Stroną sprzedającą było Nowe Centrum, spółka – córka austriackiej grupy Immofinanz. Zakup Silesia City Center za około 400 milionów euro jest największą tegoroczną transakcją na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Zarządzanie obiektem, jednym z najlepszych centrów handlowych w kraju, przejmie ECE. Sfinalizowanie tej transakcji potwierdza, że wśród inwestorów istnieje silny popyt na najwyższej jakości obiekty handlowe o ugruntowanej pozycji rynkowej, zlokalizowane w miastach regionalnych.

- Transakcja zakupu Silesia City Center pokazuje, że inwestorzy ze znaczącymi zasobami finansowymi, wiedzą i doświadczeniem, są skłonni do współdziałania z partnerem, jeśli pojawia się wyjątkowa w charakterze i skali okazja kupna prestiżowego i wiodącego centrum handlowego. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z naszymi kluczowymi klientami i asystować im przy tworzeniu konsorcjum, które zakupiło Silesia City Center, co potwierdza silne zainteresowanie flagowymi obiektami zlokalizowanymi również poza Warszawą - komentuje  Agata Sekuła, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej Jones Lang LaSalle.

Silesia City Center, o całkowitej powierzchni najmu ok. 85 600 mkw., jest jednym z największych i jednocześnie najbardziej prestiżowych centrów handlowych w Polsce. Otwarta w 2005 i rozbudowana w 2011 galeria posiada dominującą pozycję rynkową w regionie. Silesia City Center jest w 100 proc. wynajęta.