Słupski Inkubator Technologiczny został wyróżniony nagrodą III stopnia w konkursie „Budowa Roku 2012” organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. 

Celem konkursu jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Kryteria oceny to m.in. jakość robót,  organizacja budowy i czas jej realizacji,   rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy, przebieg i formę finansowania inwestycji, koszty realizacji obiektu budowlanego, rozwiązania formalno-prawne w procesie inwestycyjnym, udział inwestora w realizacji obiektu budowlanego, czy wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.

W ramach inwestycji Słupskiego Inkubatora Technologicznego na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej został wybudowany dwukondygnacyjny biurowiec  klasy A+, budynek gospodarczy, droga dojazdowa i parking na 200 miejsc postojowych. Podstawą realizacji projektu były wysokiej jakości założenia urbanistyczne, architektoniczne, ekologiczne i innowacyjne. Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego oraz  głównych akcjonariuszy Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. – Samorządu Województwa Pomorskiego i Miasta Słupska.

Projekt budowy i wyposażenia realizowany będzie do końca 2013 roku. Obiekt został oficjalnie otwarty w październiku 2012 roku. Obecnie obiekt jest zagospodarowany w ponad 85 proc.. W ramach inwestycji powstało nowoczesne Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne z audytorium na 300 osób umożliwiające organizację międzynarodowych konferencji i wydarzeń artystycznych oraz powstaje Pracownia Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych.

W budynku zastosowano najnowocześniejsze technologie i systemy, m.in. gazowe absorpcyjne pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne, pełną klimatyzację i wentylację z odzyskiem ciepła, podwójne fasady, panele solarne, audytorium na blisko 300 osób z pełnym wyposażeniem multimedialnym i technicznym. Prace budowlane trwały 18 miesięcy i przebiegały zgodnie z harmonogramem.