Firma Prokop otrzymał z Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku wsparcie na działalność firmy. To efekt wygranego pod koniec lipca przetargu na działkę o powierzchni ponad 4,15 ha na terenie koszalińskiej strefy ekonomicznej. – informuje pod czas konferencji prasowej Piotr Jedliński, prezydent miasta Koszalina.

Nowy Inwestor ma zainwestować aż 16 milionów złotych. Na zakupionej działce ma powstać magazyn o powierzchni 10 tys. mkw.

Prokmet jest firmą koszalińską i od 25 lat działa w branży logistycznej. W związku z rozpoczęciem działalności na terenie strefy, planuje zatrudnić co najmniej 50 osób.  

Powierzchnia Podstrefy „Koszalin” SSSE to 150,17 ha. Do zagospodarowania  pozostały trzy działki położone na terenie tzw. „Starej Strefy”. Natomiast w tzw. „Nowej Strefie” pozostało jeszcze 21 działek nieuzbrojonych o łącznej powierzchni 14,7 ha i obecnie rozpoczynają się prace nad uzbrojeniem siedmiu z nich. 

Do tej pory tereny na Podstrefie „Koszalin” zakupiło 55 inwestorów, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Liczba osób zatrudnionych w firmach już działających na terenie Podstrefy „Koszalin” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wynosi około 2.500. Od 2020 r. do sierpnia 2021 r.  Miasto  pozyskało 17 inwestorów (14 w roku 2020 i trzech w roku 2021). Obecnie są prowadzone rozmowy z pięcioma inwestorami zainteresowanymi prowadzeniem i rozwojem swojej działalności na terenie Koszalina.