Żabka Polska wynajęła blisko 4500 mkw. powierzchni biurowej w poznańskim kompleksie Andersia Business Centre należącym do Von der Heyden Group.

Poznańska firma Żabka Polska, właściciel największej w kraju sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod marką Żabka oraz supermarketów pod marką Freshmarket wprowadzi się do kompleksu w grudniu tego roku. Biuro w Poznaniu będzie siedzibą główną firmy w Polsce. Żabka będzie największym najemcą Andersii – powierzchnia biurowa obiektu to 11 000 mkw. GLA.

- Transakcja najmu dla firmy Żabka Polska jest jedną z największych na poznańskim rynku biurowym w ciągu kilku ostatnich lat. Dziś firma posiada już 3500 sklepów w całej Polsce - dynamiczna ekspansja generuje więc nowe potrzeby. Ulokowanie siedziby głównej firmy w Poznaniu to naturalny wybór – to tutaj powstały pierwsze sklepy pod szyldem Żabka. – podsumowuje Sebastian Bedekier, dyrektor regionalny Colliers International w Poznaniu odpowiedzialny za transakcję.

Andersia Business Centre to nowoczesny biurowiec klasy A usytuowany w ścisłym centrum Poznania, wzdłuż głównej arterii komunikacyjnej, ul. Królowej Jadwigi oraz w pobliżu najsłynniejszej handlowej ulicy miasta – Półwiejskiej. Budynek jest integralną częścią powstającego na Placu Andersa kompleksu oferującego funkcje biurowe, handlowe, hotelowe i rozrywkowe. Budynek oddano do użytku w 2012 roku. Pomysłodawcą i głównym inwestorem obiektu jest Von der Heyden Group