W Poznaniu powstaje centrum magazynowo-produkcyjne dla OneDayMore

  • 3 grudnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

City Logistics Poznań East

Panattoni wybuduje centrum magazynowo-produkcyjne dla firmy OneDayMore w City Logistics Poznań East. Obiekt zostanie oddany w trzecim kwartale 2021 r., a docelowo będzie się składać z dwóch hal o łącznej powierzchni 32 200 m kw.

City Logistics Poznań East to pierwszy park miejski budowany przez Panattoni w stolicy Wielkopolski. Powstaje w północno-wschodniej części Poznania tuż przy trasie 92 (Warszawa-Świecko). Do centrum miasta jest stąd zaledwie 8 km. To położenie docenił już pierwszy najemca, OneDayMore – producent zdrowej żywności typu płatki śniadaniowe oraz przekąski. Firma wynajęła 8600 m kw. w ramach pierwszego z budynków. Znajdzie się tu zarówno strefa magazynowa (4300 m kw.), produkcyjna (3400 m kw.) oraz biurowa (875 m kw.). Obiekt zostanie przystosowany do produkcji żywności i jej przechowywania. Powstaną m.in. powierzchnie z kontrolowaną temperaturą, a zastosowane rozwiązania będą spełniały wysokie wymogi HACCP.

– Po Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Krakowie przyszła pora na Poznań. To nasz pierwszy park miejski w stolicy Wielkopolski. Bogaty rynek zbytu oraz liczba mieszkańców przekraczająca 530 tys. musi budzić zainteresowanie firm, które w czasach szybkiego rozwoju e-commerce, chcą jak najbardziej skrócić dystans do końcowego odbiorcy towaru. Ale nie tylko. Poprzez swoją infrastrukturę drogową, Poznań zapewnia także dobre połączenie z resztą Polski i jest atrakcyjny dla firm handlujących z krajami zachodniej Europy, zwłaszcza Niemcami. – mówi Katarzyna Kujawiak, Development Director, Panattoni.

– Nowy obiekt produkcyjno-magazynowy w Poznaniu doskonale wpisuje się w nasze potrzeby i strategię rozwoju. Ruszy tutaj produkcja roślinnych zamienników mięsa, które będą dystrybuowane nie tylko w kraju, ale i w Europie. Lokalizacja ta zdecydowanie to ułatwi i znacząco skróci czas realizacji zamówień. – dodaje Dariusz Haraj, CEO OneDayMore.

W ramach City Logistics Poznań East powstaną dwie hale o łącznej powierzchni 32 200 m kw. Pierwsza, budowana w formule BTS, będzie w całości zajęta przez firmę OneDayMore. Druga - o powierzchni 21 600 m kw. – będzie nowoczesnym budynkiem klasy A, umożliwiającym elastyczne kształtowanie powierzchni magazynowych. Najmniejszy z modułów będzie miał 1100 m kw., co zaspokoi wymagania klientów z różnych branż. Dzięki strategicznej lokalizacji nadaje się zarówno dla firm z sektora e-commerce jak i tych, którym zależy na operacjach prowadzonych w zasięgu strefy miejskiej, ale także - ze względu na pobliską sieć dróg – na terenie całego kraju i za granicą, zwłaszcza w Niemczech. Obie hale będą certyfikowane w systemie BREAAM na poziomie „Very Good”.

City Logistics Poznań East powstanie w północno-wschodniej części stolicy Wielkopolski przy ul. Janikowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 92 łączącej Warszawę ze Świeckiem. Do stolicy kraju jest stąd 307 km, a granicy niemieckiej – 190 km. Od węzła „Krzesiny” autostrady A2 dzieli park zaledwie 15 km. Niedaleko znajduje się też droga ekspresowa S11, która z kolei pozwala na sprawny transport między Poznaniem a Bydgoszczą na północy oraz Katowicami na południu. W odległości 15 km znajduje się także Lotnisko Ławica, a centrum Poznania oddalone jest o 8 km. Położenie parku ułatwi też dojazd pracownikom. W odległości zaledwie 4-minutowego spaceru znajduje się przystanek autobusowy „Prząśniczki” i linie autobusowe w kierunku centrum (pętla „Śródka”).

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów