IBM rozszerza swoją działalność w Poznaniu, światowy potentat w branży komputerowej, otworzył w stolicy wielkopolski regionalne biuro handlowe w biurowcu Centrum Tulipan.

- Chcemy wzmocnić naszą obecność w Poznaniu i Wielkopolsce, poprzez zacieśnienie współpracy z lokalnymi partnerami biznesowymi, aby lepiej i bardziej kompleksowo obsługiwać naszych kluczowych klientów, działających na tym rynku i aby nawiązać współprace z firmami, z którymi dotąd nie mamy wspólnych doświadczeń.- tłumaczy Iwona Wciślak, dyrektor ds. rozwoju terytorialnego IBM Polska.

Umiejętne wykorzystywanie narzędzi informatycznych w coraz większym stopniu wpływa na rozwój gospodarczy. Przy okazji zakończonego niedawno turnieju EURO 2012 IBM przygotował analizę "Indeks Nastrojów Społecznych", która obejmowała komentarze w mediach społecznościowych. Wpisy dotyczyły poszczególnych aspektów turnieju: organizacji, cen, bezpieczeństwa. Dla przykładu w Poznaniu najwięcej pozytywnych opinii zebrano o samych mieszkańcach. Z badań nowoczesnych mediów można wyciągać wnioski przydatne np. przy planowaniu działań marketingowych.

IBM wprowadził się budynku biurowego Centrum Tulipan. Biurowiec został ukończony w 1990 roku i dysponuje niecałymi 5 tys. mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia.