Polski Holding Nieruchomości S.A. zawarł ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich umowę partnerską, na mocy której będzie wspierał działalność SARP i przyczyniał się do promowania ambitnych inicjatyw architektonicznych w Warszawie i na terenie całego kraju.

Współpraca z SARP wpisuje się w długoterminową strategię spółki oraz nawiązuje do charakterystyki projektów deweloperskich PHN, zakładającej ich niebanalną i ponadczasową architekturę oraz wysoki standard przyjętych rozwiązań.

- Chcemy dołożyć swoją cegiełkę do pozytywnych zmian zachodzących w krajobrazie Warszawy i innych polskich miast. Naszym celem jest, by każda nowopowstająca inwestycja firmowana przez PHN wyróżniała się na tle otoczenia i przyczyniała się do powstawania nowoczesnej i funkcjonalnej przestrzeni miejskiej. Dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, które dba o jakość architektury i środowiska – powiedział Artur Lebiedziński, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP to organizacja zrzeszająca architektów zainteresowanych promowaniem architektury, wysokich standardów wykonywania zawodu architekta, a także działaniem na rzecz otaczającej nas przestrzeni. SARP posiada ponad 130 lat tradycji, a wśród jego członków znajdowali się tacy wybitni architekci jak: Bohdan Pniewski, Marek Leykam czy Jan Bogusławski. SARP aktywnie angażuje się w debatę publiczną dotyczącą przestrzeni miejskiej, zajmuje się edukacją architektoniczną, organizuje też konkursy architektoniczne.

- Nowopowstające nieruchomości Polskiego Holdingu Nieruchomości, w jakości architektury i walorach estetycznych osiągają wartość dodaną , poza tylko ekonomicznymi i użytkowymi parametrami  – powiedział Mariusz Ścisło, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.