Dwa kolejne zezwolenia otrzymały firmy działające na terenie SSE Euro-Park Mielec. Modi Bags Mielec oraz Drukarnia PEGWAN planują przedsięwzięcia, których deklarowane nakłady inwestycyjne łącznie wynoszą ponad 50 mln zł. Dzięki projektom obu firm powstanie 47 nowych miejsc pracy.

Spółka Mondi Bags Mielec zajmuje pozycję lidera w produkcji worków papierowych dla różnych gałęzi gospodarki: opakowania do cementu, pasz, nasion, także opakowania spożywcze. Nakłady inwestycyjne w wysokości 42 mln 640 tys. zł firma przeznaczy na modernizację istniejących już linii produkcyjnych i infrastrukturę pomocniczą. Plan projektu zakłada realizację w dwóch etapach: zakup drukarki fleksograficznej, tutkarki i wentylówki oraz nowoczesnej linii workarskiej i regałów. W związku z prowadzonym przedsięwzięciem do końca czerwca 2016 roku spółka zatrudni 26 osób.

Z kolei Drukarnia PEGWAN specjalizuje się w produkcji etykiet w technologiach, umożliwiających tworzenie nadruków na papierze, folii i tworzywach sztucznych. Spółka współpracuje m.in. z firmami Nestle Polska, Grupa Żywiec, czy Kenpol. W ramach nowego projektu PEGWEN planuje na zakupionych gruntach wybudować zakład produkcyjny i wyposażyć go w specjalistyczne maszyny. Z efektów inwestycji skorzysta branża spożywcza, chemiczna, kosmetyczna i  farmaceutyczna. Spółka deklaruje wydać na ten cel 7,5 mln zł.

Od początku roku 2015 SSE EURO-PARK Mielec wydała już 18 zezwoleń.