Giełdowa spółka Kleba Invest, specjalizująca się w realizacji i komercjalizacji nowoczesnych obiektów handlowych w mniejszych miejscowościach, otrzymała list intencyjny z ofertą nabycia Parku Handlowego „Prima” w Markach k. Warszawy. Obiekt w Markach to największy z parków handlowych „Prima” zrealizowanych przez spółkę w ubiegłym roku.

List intencyjny sporządzony został przez fundusz, inwestujący w komercyjne projekty inwestycyjne, m.in. w centra handlowe zlokalizowane w całej Europie. Inwestor wyraził wstępne zainteresowanie zakupem „Primy” w Markach za ponad 35 mln zł (8.835 tys. euro).

Finalna decyzja odnośnie zakupu będzie uzależniona m.in. od pozytywnego wyniku przeprowadzonego badania due diligence i osiągnięcia określonego poziomu komercjalizacji powierzchni w obiekcie.

– Obecnie analizujemy ofertę zawartą w otrzymanym liście intencyjnym. Równolegle rozważamy aktualizację długoterminowej strategii rozwoju w zakresie realizowanych i komercjalizowanych Parków Handlowych „Prima” pod kątem ewentualnego zarządzania wybranymi obiektami na własny rachunek – mówi Wiesław Kleba, prezes zarządu i założyciel Kleba Invest.

Park Handlowy „Prima” w Markach został otwarty w połowie grudnia ubiegłego roku.

– Jesteśmy zadowoleni z procesu komercjalizacji. Udało nam się podpisać bardzo korzystne umowy najmu, dzięki czemu w okresie pomiędzy zakończeniem realizacji parku, a jego sprzedażą czerpiemy bardzo nas satysfakcjonujące profity z zarządzania obiektem – dodaje Wiesław Kleba.

Park Handlowy „Prima” w Markach to nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 4.700 mkw, w którym znajdują się sklepy i punkty usługowe znanych sieci handlowych, m.in. market Piotr i Paweł, sklep CCC, drogeria Rossmann i sklep odzieżowy PEPCO. Park swoim zasięgiem obejmuje ok. 28 tys. mieszkańców Marek i okolic, jest bardzo dobrze skomunikowany, a do dyspozycji klientów jest duży parking.