Pekao S.A. i Bank Zachodni WBK S.A. udzieliły kredytu w wysokości 95 milionów euro na budowę krakowskiej Serenady.

Finansowanie projektu - w wysokości 140 milionów Euro - zostało uzgodnione pod koniec 2014 roku. Podpisaniu umowy kredytowej w wysokości 95 milionów Euro towarzyszy wniesienie środków własnych w wysokości 45 milionów Euro przez Grupę Foncière Euris (Manufaktura, Riviera, Posnania) oraz Mayland (Karolinka, Pogoria, Jantar, Riviera).  W Konsorcjum na finansowanie Serenady Bank Pekao S.A. pełni funkcję większościowego kredytodawcy, banku aranżującego oraz agenta finansowania, Bank Zachodni WBK S.A. występuje zaś w roli banku współfinansującego oraz aranżującego transakcję.
 
- Bardzo cieszymy się z udzielonego kredytu na budowę Serenady przez konsorcjum renomowanych banków - partnerów wielu naszych projektów od lat. Jesteśmy zadowoleni z zaufania jakim po raz kolejny obdarzyły nas te dwa Banki, z którymi zrealizowaliśmy już Centrum Riviera. Serenada uzupełni ofertę w strefie Olszy – składającą się dotychczas głównie z hipermarketu i sklepu z wyposażeniem wnętrz - o bogatą ofertę modową i rozrywkową, której brak w północnej części Krakowa – mówi Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający Mayland Real Estate.

- Transakcja potwierdza naszą strategię zapewnienia finansowania znanym i doświadczonym deweloperom i jest dowodem na to, że jesteśmy stabilnym partnerem bankowym. Cieszę się, że spółka Mayland Real Estate zwróciła się o finansowanie tego projektu do Banku Pekao - skomentował Marek Koziarek dyrektor zarządzający w Banku Pekao SA

- Bank Zachodni WBK angażuje się w najlepsze projekty handlowe; od lat jesteśmy partnerem finansowym największych i najbardziej udanych inwestycji komercyjnych w Polsce. Wiarygodność dewelopera ma dla nas szczególne znaczenie. W przypadku Mayland Real Estate oceniamy ją bardzo wysoko - uzupełnił
Piotr Kucharski, dyrektor w Departamencie Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej w Banku Zachodnim WBK S.A.

Komercjalizacja projektu jest bardzo zaawansowana obecnie przekracza już 50 proc. Kredytodawcom doradzał Hogan Lovell. Kredytobiorcy doradzał Dentons (obsługa prawna), Colliers oraz Prospero Management LLP.